LOADING

Type to search

24H Series míří na Silverstone

redlczo 11 měsíci ago
Share

Od úvodního podniku letošní sezóny Creventic 24H Series powered by Hankook, který hostila Dubaj, uběhly již dva měsíce. Nyní se šampionát přesouvá na britský Silverstone, aby zde zahájil svou evropskou sezónu.

Ve Velké Británii se o víkendu 9. – 11. 3. představí hned všechny tři hlavní série, tedy 24H GT Series, 24H TCE Series a také 24H Proto Series. Program bude plně nabitý od čtvrtka až do neděle, a dokonce se na trati v jednu chvíli objeví i všechny tři série dohromady.

Na čtvrteční volné tréninky naváže páteční dopoledne věnované hromadné kvalifikaci. Odpoledne se pak už věnuje plně závodění, kdy přijde ke slovu první pětihodinová část závodu pro 24H Proto Series a 24H GT Series od 13 do 18 hodin. Večer se poté znovu představí 24H TCE Series v nočním tréninku.

Sobota pak bude kompletně věnovaná závodům. V 10:30 dopoledne odstartují všechny tři série dohromady, ale zatímco 24H Proto Series a 24H GT Series čeká jen sedmihodinový závod, TCE Series pojede plnou čtyřiadvacetihodinovku, a to až do nedělního rána.

V rámci 24H Proto Series se představí čtyři vozy. Domácí Simpson Motorsport na Silverstone přiveze dvě Ginetty G57 v kategorii P2. Ve druhé třídě CN1 pak nastoupí dvojice vozů Norma M20 FC. Jeden vůz bude opět domácí díky týmu Tim Gray Motorsport, zatímco druhý vůz patří francouzskému týmu Krafft Racing.

Početnější startovní pole budou mít vozy GT, kde ve čtyřech třídách zde nastoupí celkem patnáct vozů. Mezi nimi se v rámci A6-PRO představí také český tým Bohemia Energy Racing od Scuderia Praha. Za volant Ferrari 488 GT3 usednou čeští závodníci Jiří Písařík a Josef Král, které doplní Ital Metteo Malucelli.

24H TCE Series se na okruhu Silverstone představí již potřetí. Zatímco v kategorii GT4 nastoupí jen dva vozy, vše vynahradí bohaté pole vozů TCR s celkem 11 přihlášenými. Mezi vozy nebudou chybět značky Hyundai, SEAT, Volkswagen či Audi. Na startu budou také kategorie SP3 a A3, do které byla nově sloučená bývalá kategorie CUP1.

Všechny závody budou k dispozici živě na oficiálním webu nebo na YouTube. Komentář opět zprostředkuje tým známý svými přenosy Radio Le Mans či IMSA Radio. Komentovat budou kvalifikaci, noční trénink vozů TCR a všechny závody.

Tags:

2 Comments

 1. kolemjdoucí 3.3.2018

  A to nejdůležitější v článku chybí, že se to jede 9-11.3.2018.
  Díky

  Odpovědět
 2. A. Novák 5.3.2018

  Zdá se, že doplněno. 🙂 Nicméně soudě podle počtu účastníků to bude hodně koncentrovaná nuda. Aby vůbec po těch 12 hodinách někdo dojel do cíle…

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *