LOADING

Type to search

24H Series zavede od příští sezony samostatnou třídu GT4

richard 11 měsíci ago
Share

Promotérská společnost Creventic oznámila, že od nadcházející sezony přidá kategorie GT4 do vytrvalostního seriálu 24H Endurance Series. Došlo k tomu po uzavření smlouvy s držitelem práv SRO Motorsports Group.

Nová třída dostane prostor v obou seriálech 24H Series i 24H TCE Series. Vozy specifikace GT4, které v současnosti již bojují ve startovním poli, budou do vlastní skupiny přesunuty ze stávající kategorie SP3. Organizátoři do příštího roku očekávají značný příliv nových aut.

„Například McLaren a Porsche mají své zastoupení v GT4 již nyní a vzhledem k tomu, že Audi, BMW nebo Mercedes-AMG připravují nové vozy GT4, je jasné, že se tato třída stává stále důležitější,“ popisuje aktuální trend Gerrie Williems z Creventicu.

„GT4ky se ukázaly jako ideální kategorie pro vytrvalostní závody a proto naprosto zapadají do portfolia naší série. Ostatním vozům zachováme skupinu SP3,“ pokračuje Williems.

V prozatimní startovní listině závodu 24H Dubaj 2018 již figurují čtyři typy „gé té čtyřek“ se sedmi Ginettami G55 GT4, Ginettou G50 GT4, třemi vozy Porsche Cayman GT4 MR a dvěma McLareny 570S GT4, přičemž pole by se mělo ještě rozrůst.

Významným představitelem třídy GT4 u nás je brněnský tým RTR Projects v jehož čele stojí Tomáš Miniberger, a který je ověnčený několika úspěchy a medailemi právě v seriálu 24H Series. Letos na Red Bull Ringu získala stáj z jihu Moravy stříbro ve své kategorii a veleúspěšný byl také úvodní podnik X-BOW Battle, kde RTR Projects vybojoval pět umístění v elitní desítce a k tomu bral stříbro a ve vytrvalostním závodě zvítězil.

V Kategorii GT4 se nějakou dobu angažuje také liberecký závodník Tomáš Enge, který coby manažer projektu Reiter Young Stars dohlíží na rozvoj talentů v závodech vozů KTM X-Bow GT4 a zároveň rozvoji této techniky sám pomáhá. Video o projektu Tomáše Engeho si můžete pustit ZDE.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *