LOADING

Type to search

24H Series zavede od příští sezony samostatnou třídu GT4

richard 9 měsíci ago
Share

Promotérská společnost Creventic oznámila, že od nadcházející sezony přidá kategorie GT4 do vytrvalostního seriálu 24H Endurance Series. Došlo k tomu po uzavření smlouvy s držitelem práv SRO Motorsports Group.

Nová třída dostane prostor v obou seriálech 24H Series i 24H TCE Series. Vozy specifikace GT4, které v současnosti již bojují ve startovním poli, budou do vlastní skupiny přesunuty ze stávající kategorie SP3. Organizátoři do příštího roku očekávají značný příliv nových aut.

„Například McLaren a Porsche mají své zastoupení v GT4 již nyní a vzhledem k tomu, že Audi, BMW nebo Mercedes-AMG připravují nové vozy GT4, je jasné, že se tato třída stává stále důležitější,“ popisuje aktuální trend Gerrie Williems z Creventicu.

„GT4ky se ukázaly jako ideální kategorie pro vytrvalostní závody a proto naprosto zapadají do portfolia naší série. Ostatním vozům zachováme skupinu SP3,“ pokračuje Williems.

V prozatimní startovní listině závodu 24H Dubaj 2018 již figurují čtyři typy „gé té čtyřek“ se sedmi Ginettami G55 GT4, Ginettou G50 GT4, třemi vozy Porsche Cayman GT4 MR a dvěma McLareny 570S GT4, přičemž pole by se mělo ještě rozrůst.

Významným představitelem třídy GT4 u nás je brněnský tým RTR Projects v jehož čele stojí Tomáš Miniberger, a který je ověnčený několika úspěchy a medailemi právě v seriálu 24H Series. Letos na Red Bull Ringu získala stáj z jihu Moravy stříbro ve své kategorii a veleúspěšný byl také úvodní podnik X-BOW Battle, kde RTR Projects vybojoval pět umístění v elitní desítce a k tomu bral stříbro a ve vytrvalostním závodě zvítězil.

V Kategorii GT4 se nějakou dobu angažuje také liberecký závodník Tomáš Enge, který coby manažer projektu Reiter Young Stars dohlíží na rozvoj talentů v závodech vozů KTM X-Bow GT4 a zároveň rozvoji této techniky sám pomáhá. Video o projektu Tomáše Engeho si můžete pustit ZDE.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *