LOADING

Type to search

GT

26 vozů vybráno pro Blancpain Endurance Cup v kategorii Pro

richard 1 rokem ago
Share

Promotérská organizace Stéphana Ratela SRO Motorsport Group zveřejnila listinu přijatých účastníků pro nadcházející sezonu vytrvalostního poháru Blancpain GT Series ve třídě Pro.

Maximální počet 26 vozů kategorie Pro stanovili promotéři jako nový limit, aby poskytli větší prostor skupinám Pro-Am, Am a Silver Cup, na které v seriálu začínalo zbývat čím dál méně místa. V roce 2011 figurovalo v sérii 11 profesionálních posádek, zatímco loni již 32. Cílem je tak znovu zatraktivnit soutěž „zbytku světa“.

„Z minulosti jsme se poučili a nechceme opakovat zkušenost ze šampionátu FIA GT, resp. GT1, který se koncem devadesátých let a někdy před deseti lety plně profesionalizoval. Tomuto nastávajícímu trendu jsme se v Blancpain GT Series chtěli vyvarovat. Byl jsem zapojen snad již do všech profesionálních šampionátů sportovních vozů a to mě jen utvrdilo v názoru, že poměr mezi profíky a amatéry musí být vyvážený. Dosáhli jsme stejného počtu účastníku kategorie Pro jako ve Sprint Cupu. Museli jsme vybírat velmi pečlivě a myslím, že se nám podařilo sestavit velice kvalitní startovní pole,“ řekl webu sportscar365 Stéphane Ratel.

Omezený počet účastníků platí pro závody v Monze, na Silverstonu, v Le Castellet a v Barceloně. Výjimkou je 24h Spa, které se jede zároveň jako druhý podnik Intercontinental GT Challenge.

Promotér SRO Motorsport Group skládal kategorii Pro pečlivě a na startovní rošt postaví rekordní počet 11 automobilek, do série vstupuje Lexus s vozem RC F GT3, nové modely představí Bentley a Nissan.

Proces kompletních startovních přihlášek bude probíhat do konce února.

Vybrané týmy Blancpain GT Series kategorie Pro 2018:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *