LOADING

Type to search

GT

ADAC GT Masters: BMW, Ferrari a Porsche doznaly úprav

richard 11 měsíci ago
Share

Tři automobilky z celkových osmi sáhly po změnách svých vozů v šampionátu sportovních vozů ADAC GT Masters.

Byť pravidla GT3 zakazují vývoj, na konci každého tříletého homologačního období platí výjimka, v rámci níž mohou být provedena vylepšení. Této možnosti využily značky BMW, Ferrari a Porsche, které cílí na posílení jízdních vlastností a spolehlivosti.

Mnichovská automobilka si vzala do parády své BMW M6 GT3, které loni dojelo k jednomu vítězství v seriálu. Práce na německém stroji probíhala v oblasti zavěšení, diferenciálu, brzdového systému a aerodynamiky.

„Naši inženýři optimalizovali vůz v mnoha ohledech, čímž se snažíme uspokojit především neprofesionální závodníky. Krom toho jsme se věnovali rovněž výkonnosti a odolnosti, protože to jsou podle nás právě ty stránky, které jsou nejvíce žádané od zákazníků sportovních vozů,“ vysvětlil na oficiálním serveru ADAC GT Masters šéf BMW Motorsport Jens Marquardt.

Vůbec poprvé se v seriálu představí Ferrari 488 GT3. Italský vůz prošel vylepšením aerodynamických prvků, především pak přední části v oblasti spoilerů. Difuzor a zadní část vozu byly kompletně přepracovány. Jiný je také tvar výfuků, které mají nyní oválný profil místo kruhového. Zadní přítlačné křídlo dostalo Guerneyho klapku.

Porsche 911 GT3 R zaznamenalo v uplynulé sezoně ADAC GT Masters dva triumfy. Balíček změn obsahuje novou kapotu s upraveným výfukovým potrubím k optimalizování teploty kolem motoru a hladšímu obtékání vzduchu.

„Vylepšená aerodynamika nám pomůže především v rychlých zatáčkách, třeba jako v Zandvoortu nebo na Sachsenringu. Myslím si, že naše auto tak bude konkurenceschopnější v průběhu celé sezony,“ pochvaloval si pilot stáje Precote Herberth Motorsport Robert Renauer, jenž modifikace zkoušel během závodu 24h v Daytoně.

Naproti tomu zůstalo vše při starém u zbytku vozového parku a tak vyrazí Audi R8 LMS, Corvette C7 GT3-R, nová Honda NSX GT3, Lamborghini Huracán GT3 a Mercedes-AMG GT3 do nové sezony beze změn.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *