LOADING

Type to search

AF Racing chce v příští sezoně závodit se čtyřmi vozy

dusanczo 9 měsíci ago
Share

AF Racing, které bude v DTM zajišťovat projekt Aston Martinu, by chtělo podle slov svého zakladatele a spoluvlastníka Floriana Kamelgera nasadit čtveřici vozů. Rakušan ale zároveň upozornil, že by se vozy britské značky nemusely ve startovním poli objevit hned od začátku sezony.

AF Racing se v příštím roce připojí k DTM, když bude v německé sérii zajišťovat program Aston Martinu. S vozy britského výrobce luxusních automobilů budou v sérii v příštím roce závodit sesterská stáj AF Racingu R-Motorsport a také HWA. Němcův navíc bude v tomto projektu náležet zodpovědnost za konstrukci, vývoj a také provoz vozů, jenž budou založeny na konceptu Aston Martin Vantage.

Zakladatel a spoluvlastník AF Racingu Dr. Florian Kamelger, který zároveň zastává u R-Motorsportu pozici týmového šéfa, v pátek odtajnil pro nadcházející ročník plány. AF Racing by chtěl v roce 2019 nasadit čtveřici vozů. Kamelger ale zároveň upozornil, že by se vozy Aston Martinu nemusely ve startovním poli objevit hned od začátku sezony, ale mohly by se připojit až v jejím průběhu. Dle jeho slov bude hodně záležet na vývoji a testovacích možnostech.

„V roce 2019 vstoupíme a budeme informovat, až budeme připraveni. Bude to hodně záležet na vývoji a možnostech testování. Cílíme na dobré výsledky a pochopitelně vstoupíme, až budeme připravení. Ve střednědobém horizontu přemýšlíme o čtyřech vozech. Bude to samozřejmě záležet na fázi vývoje, ale v tento moment je naše pozice taková,“ uvedl Kamelger.

Rakušan se vyjádřil také k jezdecké sestavě, když uvedl, že má v mysli několik potenciálních adeptů na závodní sedačku: „Naše možnosti ohledně jezdců prozkoumáme, máme v mysli pár jmen, ale uvidíme.“

Příchod Aston Martinu ve spolupráci s AF Racing by mohl být příležitostí na setrvání v DTM pro některé letošní piloty Mercedesu jako například pro Daniela Juncadellu, jenž v létě vyjádřil touhu v německém šampionátu zůstat i po odchodu „stříbrných šípů.“ Kamelger také prozradil, že Mercedes pomohl iniciovat diskuze s HWA. V projektu ovšem stuttgartská auomobilka zapojená není.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *