LOADING

Type to search

Agag chce být jediným vlastníkem Formule E

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Boss Formule E Alejandro Agag by se chtěl stát jediným vlastníkem Formule E. Za kompletní vlastnictví šampionázu nabízí Španěl 600 milionů euro.

Alejandro Agag, který je zakladatelem a zároveň šéfem šampioátu Formule E, by rád získal celou sérii závodů elektrických formulí jenom pro sebe. Agag, který v minulosti vykonával například také mandát poslance v evropském parlamentu, by chtěl mít větší vliv na budoucí směřování šampionátu.

„Pevně věřím v budoucnost Formule E a tato nabídka je projevem této důvěry. Z tohoto důvodu bych rád podal návrh na koupi všech akcií společnosti ve výši 600 milionů euro vlastního kapitálu,“ uvedl Španěl v dopise, který adresoval všem ostatním akcionářům série.

Na adresu Alejandra Agaga se vyjádřili také šéf Mercedesu a generální ředitel banky Julius Bär, která Formuli E sponzoruje, Marco Parroni. „Podle mého názoru je za každým velkým úspěchem podnikatelská vize. Alejandro vytvořil sérii, kterénna začátku nikdo nedával šanci. Nyní se všechny přední automobilky připojují k Formuli E a na tom mám velkou, velkou zásluhu Alejandro,“ řekl Toto Wolff.

Slova Marca Parroniho zněla takto: „Formule E měla na začátku mnoho finančních potíží a proto potřebovala investory. Bez Alejandra by ale rozhodně tento projekt vůbec neexistoval.“

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *