LOADING

Type to search

Aleš Jirásek v Mostě: Zlepšení ano, podium ne

Share

Aleš Jirásek obsadil v domácím závodě v Mostě sedmé a osmé místo. Navzdory podiovým ambicím může být s předvedeným výkonem i výsledkem spokojen.

O uplynulém víkendu pokračoval VW Castrol Cup čtvrtým podnikem na mosteckém okruhu. Na startu nechyběl Aleš Jirásek, který se jako jediný Čech seriálu účastní. Páteční tréninky potvrdily solidní rychlost v domácím prostředí a atakování umístění v TOP5.

Sobotní kvalifikace se však jezdci Czech VW Brisk Teamu nevyvedla podle představ a skončil na devátém místě. Odstupy však byly snad nejmenší  možné. Aleš měl na osmého Flucha ztrátu 0,003s a na devátou Rdest náskok 0,003s. 14 jezdců se vešlo do jedné sekundy a rozdíl 0,15s dělil v pořadí na startu druhého závodu hned 7 jezdců.

První závod se nesl ve znamení kolize po startu, kterou již poněkolikáté letos zavinila polská pilotka Ghosa Rdest. Aleš v tomto závodě obsadil sedmé místo těsně za šestým Gadomskym, jenž pozici i přes nemalý tlak ubránil.

Pro nedělní závod Jiráskův tým strategicky ušetřil nové přední pneumatiky a měl tak oproti soupeřům výhodu. To se také potvrdilo a Aleš se v úvodních kolech posunul na sedmé místo. Většinu závodu sváděl tvrdé souboje o šestou pozici s Marcusem Fluchem, který patří mezi čtveřici adeptů na titul. Švéd nakonec pozici uhájil a po tvrdém souboji v posledním kole Jirásek přišel o jednu příčku ve prospěch dalšího adepta na titul – Macieje Steinhofa.

Ve velkém vedru, které v Mostě panovalo, se přehřívaly motory a většina jezdců musela hlídat teplotu chladící kapaliny. Chvílemi tak jezdci museli pouštět topení a nejezdit v přímém závěsu za jiným.  Oba závody oponoval díky bezchybnému výkonu Litevec Robertas Kupcikas, průběžný lídr série.

Aleš Jirásek:
Na mostecký závod jsem se dlouho připravoval a chtěl jsem bojovat minimálně o bednu. Znalost tratě mi ale nakonec moc platná nebyla, protože většina jezdců ze špičky zde byla před měsícem trénovat. Rozhodující byla kvalifikace, ve které jsem nedal dohromady čisté kolo a nebo uvízl v provozu. Musím podotknout, že takhle těsnou kvaldu jsem nezažil od časů motokárového Mistrovství Evropy.

První závod jsme jeli oproti soupeřům na gumách z kvalifikace, i tak jsme ale měli slušnou rychlost. Bohužel jsem v jednom ze soubojů o šesté místo přetáhl nápřah, ztratil pár sekund a kontakt se skupinou bojující o druhé místo. Později jsem je zase dojel, ale už bylo pozdě.

Neděle byla mým nejlepším letošním závodem. Sice jsem si o příčku pohoršil, ale z ostrých soubojů s Fluchem, Steinhofem a Kreželokem mám skvělý pocit. Závody nejsou vždy pouze o umístění… Konečně jsme ve vedoucí skupině a k úspěchu nám chybí už jen poslední krůček. Musím poděkovat společnosti BRISK a Castrol za podporu, bez které bychom se neobešli.

Během víkendu se okolo trati sešlo relativně dost diváků a známých, kterým děkuji za podporu a věřím, že se jim vystoupení VW Castrol Cupu líbilo. Vyjma trucků se tu lepší závody již dlouho nejely.“

Další závod je již za 14 dní na Slovakiaringu.