LOADING

Type to search

Allena čeká debut v LMP1, pojede za DragonSpeed

redlczo 7 měsíci ago
Share

Dvaadvacetiletého Jamese Allena čeká o nadcházejícím víkendu debut s vozem LMP1. Představí se v rámci čtvrtého podniku super sezóny FIA WEC, a to v prototypu DragonSpeed s číslem 10. Šestihodinovku odjede po boku Bena Hanleyho.

Australan letos závodí za stáj G-Drive Racing v sérii ELMS, kde usedá do prototypu Oreca 07 LMP2. Tento postup do nejvyšší kategorie sám považuje za velké překvapení. Vůz si poprvé osahal minulý víkend na francouzském okruhu Nogaro.

„O víkendu naší čtyřhodinovky na Red Bull Ringu si chtěl Elton Julian promluvit s mým manažerem. Odešli do garáže DragonSpeedu, ale já neměl vůbec tušení o co jde. Pak se manažer vrátil a řekl mi o tom. Byl jsem z toho v šoku,“ řekl Allen.

„Všechno se to seběhlo tak rychle. Na Red Bull Ringu se o tom hovořilo a pak po Silverstonu už si mě zavolali a zeptali, zda bych chtěl jet ve Fuji,“ dodal Australan, který věří, že je na debut připraven a může zužitkovat dvouleté zkušenosti za volantem LMP2.

DragonSpeed musel sáhnout po jiném jezdci, protože tento víkend nemá tým k dispozici ani Henrika Hedmana a ani Renger van der Zande. Allen má za sebou dvě vítězství v loňské sezóně ELMS a také debut v závodu 24h Le Mans.

Entry List

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *