LOADING

Type to search

Alonsa čeká první test před Daytonou

richard 1 rokem ago
Share

Dvojnásobného mistra světa formule 1 a pilota stáje McLaren čeká koncem tohoto týdne první test na blížící se podnik Rolex 24h Daytona. Španěl dostane příležitost vyzkoušet prototyp LMP2 Ligier JS P2017 stáje United Autosports poprvé přímo v místě dění slavné čtyřiadvacetihodinovky, v níž ho čeká 27. ledna ostrý debut.

Úvodní podnik zámořského seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship bude znamenat Alonsův první vytrvalostní závod a další milník jeho kariéry. Španěl v uplynulé sezoně IndyCar absolvoval premiéru v závodě Indy 500, v listopadu na Motorlandu Aragón poprvé testoval Ligier na Daytonu a usedl také do prototypu LMP1 TS050 Hybrid od Toyoty. To vše jako přípravu na 24h Le Mans.

„Mám obrovskou radost, že se dočkám dalšího závodu ve Státech před americkými fanoušky. Není tomu ani rok, co se zúčastním druhého legendárního podniku, na což jsem velice pyšný. Vždy jsem vyhledával výzvy v jiných oblastech motorsportu. Jen vystoupení z komfortní zóny z vás udělá lepšího jezdce. Během listopadového testu ve Španělsku mě celý tým vřele přivítal a dal mi pocit, že patřím do jejich rodiny. Velice se těším na další test a na to, že se už za několik dní potkám s novými týmovými kolegy,“ popsal šampión F1 z let 2005 a 2006 pro web Autosport.com.

Tým United Autosports nasadí v závodě 24h Daytona dva prototypy LMP2. Fernando Alonso utvoří jezdeckou sestavu s šampiónem F3 Landem Norrisem a Philem Hansonem ve voze s číslem 23. Bruno Senna a Paul di Resta doplní Willa Owena a Huga de Sadellera v prototypu #32.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *