LOADING

Type to search

Alonso zatím nemá o své budoucnosti u Toyoty jasno

Share

Španělský závodník a dvojnásobný mistr světa Formule 1 zatím neví, zda bude pokračovat s týmem Toyota Gazoo Racing i v příští sezóně FIA WEC. Podle svých slov to v současné době vidí tak 50 na 50, přičemž rozhodnutí záleží ještě na tom, co se stane v příštích měsících.

Fernanda Alonsa čeká letos opět nabitý rok. Formuli 1 sice opustil, ale již tento víkend startuje v Rolex 24 v Daytoně. Následně ho čeká zbytek super sezóny FIA WEC, kterou zakončí svým druhým startem v Le Mans, a v květnu pak na Španěla čeká druhý pokus na 500 mil Indianapolis s týmem McLaren.

Samotné angažmá ve FIA WEC zatím španělskému jezdci vychází skvěle. Společně s týmovými kolegy Kazukim Nakadžimou a Sébastienem Buemim vévodí šampionátu jezdců a také zvítězili v loňském závodě 24h Le Mans. Sama Toyota sice své pokračování ve FIA WEC oficiálně nepotvrdila, ale údajně má jít o hotovou záležitost.

„Samozřejmě chci zakončit aktuální super sezónu co nejlepším možným způsobem. V současné době vévodíme šampionátu. Na závěr nás pak čeká Le Mans a bylo by skvělé dostat tam další šanci vyhrát. Teprve pak přijde na řadu řešit další sezónu. Až do června toho mám opravdu hodně,“ řekl Alonso.

„Potom bude záležet i na tom, jak dopadne šampionát WEC a také co závod Indy 500 v květnu. Možná se objeví i další výzvy a je otázka, jak velkou prioritu pro mě bude mít WEC. Takže co a jak dál, to uvidím až později,“ dodal.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..