LOADING

Type to search

F2: Antonio Fuoco označil svoji penalizaci ztráty tří míst za hloupý vtip

janczo 8 měsíci ago
Share

Jezdcům a týmům F1, F2 a GP3 tento týden začala letní přestávka.  Jezdci vyrážejí na dovolenou a někteří z nich jsou z první poloviny sezóny nadšeni a jiní zase zklamáni anebo naštváni jako to je v případě člena jezdecké akademie Ferrari Antonia Fuoca z českého týmu Charouz Racing System, který se rozčiluje nad svojí penalizací ztráty tří míst na startu hlavní závodu v belgickém Spa-Francorchamps za neodpykání si pětisekundové penalizace během druhého závodu na maďarském Hungaroringu za překročení maximální povolené rychlosti v pit lane.

Celá tato situace vznikla při restartu závodu, který byl neutralizován po drsném souboji mezi Ralphem Boschungem, Alessiem Lorandim a Royem Nissannym. Švýcar a Ital museli odstavit své vozy blízko tratě a v důsledku toho na trať „vyjel“ virtuální safety car. Když virtuální safety car skončil a jezdci začali opět zrychlovat došlo ke kontaktu mezi Sergiem Settem Camarou a Antoniem Fuocem, při které si Ital poškodil přední křídlo. Bohužel pro něj se tak stalo těsně za nájezdem do boxů, a tak musel odjel celé kolo, než konečně mohl zajet do boxů. A v boxech se to stalo!

Antonio Fuoco překročil maximální povolenou rychlost a dostal za to pětisekundovou penalizaci, což by nebyl zase až tak velký problém, kdyby do boxů nezajel ještě jednou a jeho tým Charouz Racing System na tu penalizaci nezapomněl. To je porušení pravidel a sportovní komisaři Italovi udělili další trest, kterým je ztráta tří míst na startu dalšího závodu. Samotný Fuoco to označil za hloupý vtip.

„Není to hezké,“ řekl Fuoco.

„Nechci o sportovních komisařích říkat nic špatného, ale myslím si, že tento trest je hloupý vtip.“

Italovi způsobil problémy Brazilec Sergio Sette Camara, který náhle zpomalil.

„Myslím si, že Sergio byl pod virtuálním safety carem příliš rychlý a musel rychle zpomalit, aby nedostal penalizaci. Podle mě to bylo hodně na hraně, ale sportovní komisaři se rozhodli mu neudělit žádný trest. Je to škoda. Mohl jsem skončit na stupních vítězů,“ dodal Fuoco.

 

Antonio Fuoco klesne na startu hlavního závodu ve Spa o tři místa

Antonio Fuoco se Sergiem Settem Camarou potkal už v hlavním závodě, kde ale měli prohozené pozice. Brazilec vrazil do Fuoca a dostal za to desetisekundovou penalizaci.

„Hovořil jsem s ním o tom a omluvil se mi,“ řekl Fuoco k incidentu.

„Měl jsem štěstí, že jsem mohl pokračovat.“

„Desetisekundová penalizace je další hloupý vtip, protože mu nic neudělala, a naopak ho poslala do první řady pro druhý závod. Myslím si, že sportovní komisaři by měli o trestech rozhodovat lépe,“ uzavřel Fuoco.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *