LOADING

Type to search

Aston Martin se vrací do nejvyšší kategorie Blancpain Endurance

richard 1 rokem ago
Share

Aston Martin V12 Vantage GT3 rozšíří v nadcházející sezoně startovní rošt Blancpain GT Series Endurance v kategorii Pro. Britský vůz nasadí stáj R-Motorsport ve spolupráci s týmem Arden Motorsport.

Potvrzenými jezdci jsou prozatím Britové Jake Dennis a Alex Brundle. Dennis v uplynulé sezoně závodil v Blancpain GT Series pro belgickou sestavu Audi Club Team WRT ve vytrvalostním i sprintovém seriálu, zatímco Brundle se od roku 2014 věnoval čistě závodům prototypů, loni absolvoval kompletní sezonu vytrvalostního šampionátu FIA WEC za Jackie Chan DC Racing LMP2. Oba piloti již v minulosti působili u Ardenu resp. týmu Jota Sport, které tvoří závodní alianci.

„V nadcházející sezoně máme ambice bojovat o prvenství v šampionátu a zároveň chceme stanout na nejvyšším stupni vítězů v závodě 24h Spa. Ohledně výběru dalších jezdců neuděláme žádné kompromisy, uskutečníme testy s mnoha adepty a rozhodneme se na základě získaných dat,“ řekl serveru Sportscar365.com spolumajitel a šéf týmu R-Motorsport Florian Kamelger.

Díky novému projektu se automobilka Aston Martin objeví v kompletní vytrvalostní sezoně Blancpain Series ve třídě Pro poprvé od roku 2011. V tehdy premiérovém ročníku Endurance Cupu nasazoval francouzský tým Hexis předchozí modely DBRS. Od sezony 2019 dojede k dalšímu posunu, na trať má vyjet nový Vantage V12 GT3, který by měl vycházet z nedávno představené verze GTE V8, jen motor zůstane dvanáctiválcový. A právě s tímto vědomím týmy R-Motorsport a Arden do spolupráce vstupují.

Tags:

2 Comments

  1. Martis 3.12.2017

    Příjemné osvěžení na chvostu závodního pole. Audi a Mercedes si hlídají BoP a Aston chce že starým modelem vyhrát? To se nestane. Kdo platí ten jede!!!

    Odpovědět
  2. A. Novák 3.12.2017

    Bohužel to vidím podobně. Chvost to asi nebude, ale čelo taky ne.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *