LOADING

Type to search

Beckhäuser debutoval ve Formula Regional European Championship bodem

Share

Tomu Beckhäuserovi se podařilo během svého debutového víkendu ve Formula Regional European Championship získat jeden bod, když dokončil druhý závod víkendu na 10. místě.

Roman Staněk v Italské F4 nebyl jediným českým závodníkem, který o víkendu účinkoval na Hungaroringu. Kromě 15letého pilota si totiž na maďarské půdě zazávodil i Tom Beckhäuser, jenž si v barvách stáje Technorace odbyl své premiérové představení ve Formula Regional European Championship.

první závod

Pro úvodní víkendovou bitvu si Tom v první kvalifikaci vyjel slibnou pozici pro zisk premiérových bodů, když zaznamenal 10. nejrychlejší čas. Na této příčce se navíc dokázal udržet i po startu.

Z bodů se ale český závodník při svém premiérovém představení v sérii nakonec neradoval. Nejprve totiž dostal od ředitelství závodu „dárek“ v podobě pětisekundové penalizace za nerespektování startovní procedury a později se navíc na trati propadl za Konstu Lappalainena s Alexanderem Bardinonem, což nakonec znamenalo 12. místo v cíli.

druhý závod

V sobotním klání se sice Beckhäuserovi body získat nepodařilo, v nedělním druhém závodě ovšem dostal stejnou příležitost jako o den dříve, neboť i pro toto klání si zajistil ve druhé kvalifikaci start z 10. pozice.

A tentokrát již byl Tom ve své snaze úspěšný, když na 10. příčce dokázal dovézt svůj vůz také do cíle druhého závodu a mohl tak slavit svůj první bod v šampionátu.

Ani v tomto případě ale český reprezentant nezažil ideální závod, když hned ve 2. zatáčce úvodního okruhu kolidoval s Alexandrem Bardinonem a později se v tomto místě dostal do potíží znovu. Tentokrát se ocitl v hodinách.

Za první zmíněný incident, který stál jeho francouzského oponenta další účast v závodě, byl Beckhäuser později vyšetřován. Žádný trest ale udělen nebyl.

třetí závod

Třetí závod měl pro Toma původně představovat nejlepší příležitost na dosažení dobrého umístění, když se do něj po dvou startech z 10. pozice měl tentokrát vydat na základě druhých nejrychlejších časů z obou kvalifikací jako 9.

Pilot stáje Technorace se ale nakonec v závodě bohužel neobjevil vůbec, když jej na start nepustily problémy s alternátorem.

Víkend suverénním způsobem opanoval pilot stáje Prema Powerteam Frederik Vesti, jemuž se podařilo zvítězit ve všech z trojice závodů.

Ve všech třech případech doprovodili Dána na pódium jeho týmoví kolegové Enzo Fittipaldi a Olli Caldwell. Zatímco v úvodních dvou jízdách skončil Brazilec druhý a Brit třetí, na závěr podniku se více dařilo Caldwellovi.

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

kompletní výsledky třetího závodu

Po maďarském podniku se Tom Beckhäuser nachází s 1 bodem na 14. místě průběžného pořadí. Na čele šampionátu figuruje stejná trojice jako ta, která kralovala na Hungaroringu. Vede Frederik Vesti (178 bodů) před druhým Enzem Fittipaldim (148 bodů) a třetím Ollim Caldwellem (91 bodů).

kompletní průběžné pořadí

V hodnocení nováčků má pak Tom na svém kontě 8 bodů a patří mu 8. příčka. I zde vede Frederik Vesti (178 bodů) před druhým Enzem Fittipaldim (148 bodů). Na třetím místě se nachází syn bývalého pilota Formule 1 Ralfa Schumachera David, který má na svém kontě stejně jako čtvrtý Caldwell 100 bodů.

kompletní průběžné pořadí v hodnocení nováčků

Další představení v této sérii čeká Toma Beckhäusera již o nadcházejícím víkendu na Red Bull Ringu. Jeho další starty v šampionátu zatím potvrzeny nebyly.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..