LOADING

Type to search

Během druhého dne testů na čele Paffett

dusanczo 10 měsíci ago
Share

Dnes pokračovaly na Hockemheimringu závěrečné předsezonní testy DTM druhým dnem. U Audi dostali v úterý příležitost úřadující šampion René Rast, Loic Duval a nováček Robin Frijns, BMW posadilo do svých vozů Tima Glocka spolu s dalšími nováčky Philippem Engem a Joelem Erikssonem a u Mercedesu vsadili na pro druhý testovací den na trio Gary Paffett, Daniel Juncadella a Edoardo Mortara.

Zatímco včera se na čele výsledkové listiny objevil vůz BMW, dnešek patřil Mercedesu. Nejrychlejší byl totiž s časem 1:32,759 šampion z roku 2005 Gary Paffett.

O necelou jednu desetinu ovšem za britským závodníkem zaostal nováček Joel Eriksson, kterému se dnes z tria BMW dařilo nejlépe. Švéd zajel čas 1:32,840.

Na třetí pozici se umístil další vůz značky Mercedes, tentokrát pilotovaný Danielem Juncadellou. Španěl i přes zlomeninu klíční kosti, kterou utrpěl minulý týden při pádu z horského kola, dokázal zajet třetí nejrychlejší čas, jehož hodnota byla 1:32,870, což znamená, že jeho ztráta na druhého Erikssona činila pouhých 30 tisícin sekundy.

Čtvrtou pozici obsadil Edoardo Mortara. Ital, který byl včera nejrychlejším mercedesem, zaznamenal čas 1:33,095 a zároveň se stal nejpilnějším jezdcem dnešního dne, když odjel celkem 152 okruhů. Zatímco včera se nejlepší „stříbrný šíp“ umístil až na šesté příčce, dnes to byla v podání stuttgartské automobilky zcela jiná písnička, neboť obsadila tři pozice v první čtveřici.

Páté a šesté místo obsadily zbylé dva vozy BMW. Na páté příčce se umístil Timo Glock(1:33,132) a šestou pozici obsadil Philipp Eng(1:33,222).

Zcela jasně nejméně úspěšnou značkou bylo dnes Audi. „Čtyři spojené kruhy“ se totiž poskládaly na posledních čtyřech příčkách. Sedmý čas zajel úřadující šampion René Rast(1:33,375), který odjel pouze 79 kol a jako jediný dnes nepokořil hranici 100 okruhů, osmý skončil Robin Frijns(1:33,529), který naopak absolvoval 151 kol, což znamená že mu pouze jdiný okruh chyběl na nejpilnějšího Mortaru a poslední devátou pozici obsadil s časem 1:33,741 Loic Duval.

1 Comments

  1. Radek 11.4.2018

    Gary Paffett, šampion z roku 2015? Tady mne někdo zkouší? Jinak super výsledek. Kéž by to tak bylo celý rok.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *