LOADING

Type to search

Berlínská ePrix patřila Di Grassimu

Share

Při závodě Formule E v Berlíně si dojel pro vítězství Lucas Di Grassi. Pilota stáje Audi Sport Abt Schaeffler doplnili na pódiu druhý Sébastien Buemi a třetí Jean-Eric Vergne, který i nadále zůstává lídrem šampionátu.

O víkendu se dočkala pokračování pátá sezona Formule E. Na již desátý závod ročníku 2018/2019 se jezdci a týmy sešli v Berlíně na bývalém letišti Tempelhof.

Právě hlavní město Německa bylo destinací, kde si Sébastien Buemi roku 2017 připsal svůj doposud poslední triumf. V sobotu dopoledne se ale zdálo, že by zde tento půst mohl Švýcar po dvou letech také ukončit. Pilot Nissanu si totiž dokázal v kvalifikaci zajistit start z pole position, když porazil druhého Stoffela Vandoorna a třetího Lucase Di Grassiho.

Tuto nelichotivou sérii se ale nakonec Buemimu ukončit nepodařilo. Byl to totiž nakonec třetí muž kvalifikace Lucas Di Grassi, kdo se v Berlíně radoval.

Po startu sice zůstala podoba první trojice beze změny, již v 6. zatáčce 2. kola se ale brazilskému závodníkovi podařilo posunout před Stoffela Vandoorna na 2. příčku a svůj posun pak dokonal na stejném místě o tři kola později. V tomto případě totiž pilot Audi pokořil také Buemiho a ujal se vedení.

Do čela pak Di Grassi ve zbývajícím průběhu závodu již nikoho nepustil a dojel si pro své druhé prvenství v aktuální sezoně. Šampion sezony 2016/2017 zároveň vybojoval druhé vítězství pro stáj Audi Sport Abt Schaeffler na domácí půdě v řadě, když navázal na loňský triumf Daniela Abta.

Buemi se nakonec musel v cíli závodu spokojit se 2. pozicí a mohl jej tak alespoň těšit zisk prvního pódia v sezoně. I o druhé místo ale musel Švýcar během závodu zabojovat, když mu jej na čas uzmul Antonio Felix Da Costa. Nakonec se ale pilot Nissanu dokázal vrátit na „stříbrnou“ pozici zpět a cílem projel se ztrátou 1,8 desetin sekundy na Di Grassiho.

Da Costa se navíc nepodíval ani na stupně vítězů, když jako třetí projel cílem Jean-Eric Vergne. Úřadujícímu šampionovi se podařilo k „vavřínům“ probojovat po startu z 8. místa.

Portugalec ve službách BMW i Andretti Motorsportu tak musel vzít v cíli zavděk 4. příčkou. Pátý skončil po startu ze 2. místa Stoffel Vandoorne, šestý dojel loňský vítěz Daniel Abt, sedmý Alexander Sims, osmý Oliver Rowland, devátý Sam Bird a bod za 10. místo získal Pascal Wehrlein.

Neúspěchem skončilo účinkování před domácím publikem pro Andrého Lotterera. Pilot týmu DS Techeetah, kterému před závodem patřila v průběžném pořadí 2. pozice se ztrátou pouhého jednoho bodu na svého týmového kolegu Vergneho, totiž po problémech s baterií šachovnicový praporek nespatřil.

Dalším odstoupivším berlínské ePrix se stal Alex Lynn. Jezdci Jaguaru se vydařilo kvalifikační klání, když se umístil na 5. příčce a v úvodu závodu dokonce dokázal povyskočit také na 4. pozici. Později ale po problémech se zadní nápravou zůstal stát na cílové rovince a postaral se o krátkou plnou žlutou fázi.

Po závodě v Berlíně zůstává i nadále v čele šampionátu Jean-Eric Vergne (102 bodů). Na druhé místo se ale posunul Lucas Di Grassi, který na Francouze ztrácí pouze 6 bodů. Andrému Lottererovi patří nyní s 86 body 3. příčka.

Mezi týmy stále vede DS Techeetah (188 bodů). Druhá pozice patří týmu Audi Sport Abt Schaeffler (163 bodů) a třetí je Envision Virgin Racing (137 bodů).

Sezona nyní bude pokračovat až 22. června ve švýcarském Bernu. Poté již bude před piloty pouze závěrečný dvojzávod v New Yorku, který je na programu 13. a 14. července.