LOADING

Type to search

Bird vyhrál první elektrickou jízdu víkendu v New Yorku

richard 11 měsíci ago
Share

Sam Bird triumfoval v prvním závodě v rámci premiéry Formule E v New Yorku. Jezdec týmu DS Virgin Racing se k vítězství propracoval po startu ze čtvrtého místa. Druhý projel cílem Jean-Éric Vergne a letošní premiérové stupně vítězů vybojoval Stéphane Sarrazin.

Třicetiletý Brit Sam Bird se k prvnímu místu v závodě vypsaném na 43 kol propracovával postupně, nejprve se po startu dostal v první vracečce před Vergneho na třetí pozici a poté v devátém kole předjel týmového kolegu Alexe Lynna, čímž získal kontakt s vedoucím mužem závodu Danielem Abtem.

Rozhodující manévr předvedl Bird v šestnáctém kole, když se ve vlásence s číslem 6 prakticky s milimetrovou přesností odvážně „potopil“ vedle Abta a dostal se na čelo závodu.

Bird si vedení pohlídal až pod šachovnicovou vlajku a téměř po roce a půl znovu dosáhl na prvenství ve Formuli E, navíc při premiéře elektrického šampionátu v ulicích newyorského Brooklynu.

Daniel Abt nakonec zcela vypadl z pozic na stupních vítězů. Německého pilota nejprve před koncem prvního stintu překonal Vergne a poté přišly na řadu potíže s baterií.

Na bronzový stupínek proto mohl poprvé v letošní sezoně vystoupat Stéphane Sazzin z týmu Techeetah, což společně s druhou pozicí Vergneho znamenalo pro čínskou stáj dvojité umístění na stupních vítězů.

Lucas di Grassi byl odmáván jako čtvrtý a vzhledem k tomu, že se lídr průběžného pořadí Sébastien Buemi účastní závodu 6H Nürburgring ve WEC, ztenčil se jeho náskok na 20 bodů.

Birdův týmový kolega z Virginu Lynn nakonec cíl nespatřil kvůli technickým problémům s hnací hřídelí.

Kvalifikace na druhou jízdu New York ePrix proběhne od 15:00 našeho času a závod pak odstartuje v 19:00.

Sestřih toho nejzajímavějšího z prvního závodu:

Livestream z jízd a doprovodného programu můžete sledovat ZDE

Foto: FIA Formula E

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *