LOADING

Type to search

Bird zkompletoval v premiérové ePrix New Yorku vítězný double

richard 11 měsíci ago
Share

Sam Bird neměl během předposlední zastávky aktuální sezony Formule E v New Yorku konkurenci a vyhrál oba závody na městské trati v Brooklynu.

Jezdec týmu DS Virgin Racing se k vítězství v první jízdě propracoval po startu ze čtvrtého místa. Psali jsme ZDE. A prvenství vybojoval i ve druhém závodě seriálu elektrických formulí.

Bird startoval do nedělní jízdy z pole-position, ale v první zatáčce se před něj dostal Felix Rosenqvist. Britský závodník zůstal v těsném kontaktu s pilotem týmu Mahindra a v 10 kole ze 49 předvedl v šesté zatáčce podobný předjížděcí manévr jako v sobotu. Od té chvíle Bird již nezaváhal a kromě rychlosti měl rovněž bezchybnou strategii. Jezdec Virginu zastavil u mechaniků na výměnu monopostu o kolo později než většina jeho rivalů a bez problémů si udržel vedení až pod šachovnicovou vlaku, cílem projel s náskokem více než 11 sekund na Rosenqvista, o další sekundu zpět dokončil další ze závodníků Mahindry Nick Heidfeld.

Výsledky druhého závodu ePrix New Yorku (Top 10):

Sam Bird se dvojitým vítězstvím přiblížil v průběžném pořadí třetímu Felixovi Rosenqvistovi na rozdíl čtyř bodů. Celkově druhý Lucas di Grassi sice ani v jednom ze závodů nedosáhl na stupně vítězů, ale bodů posbíral 22 za čtvrté a páté místo, což znamená, že na lídra pořadí Sébastiena Buemiho, který v New Yorku chyběl, ztrácí už jen 10 bodů.

Průběžné pořadí Formule E (Top 10):

Aktuální sezona Formule E vyvrcholí dvojzávodem v kanadském Montrealu za dva týdny o víkendu 29. – 30. července.

Foto: Fia Formula E

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *