LOADING

Type to search

BMW nasadí do závodu Bathurst 12h tovární M6 GT3 s Glockem a Wittmannem

Share

Z únorového závodu 12h Bathurst se pomalu, ale jistě stává další velký vytrvalostní závod vozů GT3. Rok od roku se zvětšuje startovní pole, které láká nejednu automobilku. BMW příští rok připraví M6 GT3 s továrními jezdci Glockem a Wittmannem, které doplní australská hvězda Mark Winterbottom.

„Bude skvělé závodit po takové době v Austrálii. V Bathurstu jsem dokonce ještě nikdy nestartoval, ale je to jistě legendární okruh. Navíc to bude můj první závod s M6 GT3, takže to bude pořádná výzva,“ řekl Timo Glock.

„Bathurst znám zatím pouze z počítačových her. Je to ikona a já jsem si jistý, že to tam bude skvělá zábava. Už se nemůžu dočkat na má první kola s M6 GT3 na této trati. Tohle auto už znám ze závodů na Nürburgringu a v Daytoně, a tak doufám, že těmito zkušenostmi týmu pomůžu,“ prozradil dvojnásobný šampion DTM Wittmann.

51

Loňského šampiona australských V8 Supercars Winterbottoma s dvojicí Glock a Wittmann ještě doplní Steve Richards, který právě s Winterbottomem slavil před třemi roky vítězství v závodě Bathurst 1000. Není od zajímavosti, že Winterbottom získal ve V8 Supercars hned pět třetích míst v konečném účtování šampionátu.

Tags:

You Might also Like

1 Comment

  1. mijunior 16.11.2016

    To kluci australský neumí postavit šikanu že musí BMW nasadit tu pojízdnou s Glockem za volantem?

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..