LOADING

Type to search

Tags: ,

BMW představuje plány na příští rok pro WEC a IMSA

redlczo 1 rokem ago
Share

Německá automobilka se v příštím roce vrací do FIA WEC, kde bude závodit s vozy M8 GTE. Stejný vůz pak nasadí i do amerického šampionátu IMSA, kde hodlá využívat i stejné jezdce.

Nicky Catsburg, Augusto Farfus, Antonio Felix da Costa a Martin Tomczyk nastoupí v super sezóně 2018/19 v barvách týmu BMW Team MTEK. Jde o zkušenou jezdeckou sestavu, se kterou chce BMW mířit na nejvyšší příčky. Navíc nejde pro německou automobilku o neznámé tváře, všichni to jsou právě její jezdci.

Catsburg, Farfus a Tomczyk přináší bohaté zkušenosti z různých šampionátů cestovních vozů, a to včetně vytrvalostních závodů. Jediný da Costa pak přichází spíše z formulového prostředí, kdy bude navíc souběžně s FIA WEC plnit i své povinnosti ve Formuli E.

Kvarteto jezdců však dostane ještě další tři posily, a to pro speciální závody jako 24h v Le Mans nebo 1500 mil v Sebringu. BMW při těchto příležitostech povolá Toma Blomqvista, Philippa Enga, který nahradí příští rok Blomqivsta v DTM, a také Alexandera Simse.

Se stejným vozem pak BMW nastoupí v příštím ročníku amerického IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Zde sezóna pro stáj BMW Team RLL začíná již na konci ledna v Daytoně.

Na amerických okruzích pak budou nastupovat dvě posádky, jedna složená z amerických, a ta druhá z evropských jezdců. Konkrétně budou do kokpitu usedat John Edwards, kterého doplní nově příchozí Connor De Phillippi. Evropskou část posádky budou tvořit výše zmíněný Sims a Jesse Krohn.

Na vytrvalostní závody se pak vrátí Auberlen, který letos závodil společně s Edwardsem. Kromě toho si americký tým BMW vypůjčí z Evropy Catsburga, Engeho a Farfuse.

Tags:

1 Comments

  1. Josefus 20.12.2017

    Zdá se, že super-sezóna WEC bude obzvláště v kategorii GT korunována účastí super-posádek a super-auťáků….

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *