LOADING

Type to search

Bodová série ISR neskončila ani v neděli

Share

Šňůra bodovaných umístění české stáje ISR v ADAC GT Masters pokračovala i ve druhém víkendovém závodě na Zandvoortu, když se posádka Filip Salaquarda-Frank Stippler umístila na 11. příčce.

Po sobotním závodě ADAC GT Masters na Zandvoortu mohl být v boxech stáje ISR důvod k radosti. Posádka českého týmu Filip Salaquarda-Frank Stippler totiž proťala cílovou pásku na 9. místě a dojela si tak pro nejlepší výsledek sezony.

Dobře začala pro tým Igora Salaquardy také neděle, když ráno absolvoval o poznání úspěšnější kvalifikaci než o den dříve. V ní se totiž česko-německý tandem umístil na 11. příčce. Díky penalizaci 10 míst pro posádku Adrien De Leener-Matteo Cairoli se navíc Salaquarda se Stipplerem posunuli na startovním roštu ještě o pozici výše a zahajovali závod z 10. místa.

kompletní výsledky druhé kvalifikace

Hned v úvodních metrech se ale vůz se startovním číslem 33 vrátil do druhé desítky, neboť Stippler ztratil jedno místo a propadl se na 11. pozici.

Na té pak německý závodník figuroval až do výměny závodníků, kterou česká stáj uskutečnila 26 minut před cílem. Zatímco v úvodním víkendovém klání se týmu podařilo během zastávek díky přítomnosti safety caru vydělat hned několik pozic, v neděli již bylo načasování návštěvy mechaniků o něco méně zdařilé, když Filip Salaquarda ztratil jednu pozici a vrátil se na závodní trať jako 12.

Netrvalo ale dlouho a penalizaci průjezdu boxy si zajel odpykat Markus Pommer. Díky nesnázích německého pilota se Salaquarda posunul na 11. příčku, kde poté vydržel až do cíle. Stáj se tak mohla radovat již ze čtvrtého umístění na bodech v řadě.

Pro vítězství si v závodě, jenž byl po odstoupení Davida Jahna ovlivněn jedním výjezdem zpomalovacího vozu, dojela posádka Ricardo Feller-Dries Vanthoor, která zároveň opanovala hodnocení juniorů. Druhé skončilo duo Max Hofer-Christopher Mies a třetí pozici obsadili Fabian Vettel s Philipem Ellisem. V Trophy pak zvítězili celkově čtvrtí Rolf Ineichen a Franck Perera.