LOADING

Type to search

Britská F3 v sezoně 2018 začne bodovat předjíždění

richard 1 rokem ago
Share

Britský šampionát Formule 3 chystá pro nadcházející sezonu radikální změny pravidel. Jezdci získají body za předjíždění a do závodů s handicapovým startem bude otáčen celý rošt.

Inovativní pravidla zavádí v sérii na britských ostrovech společnost někdejšího pilota F1 Jonathana Palmera – MotorSport Vision. Zatímco formát víkendu o třech závodech zůstane prakticky stejný, dramatickými změnami projde druhá jízda. Právě na jejím startu se totiž nebude otáčet jen osmička nejrychlejších z prvního závodu jako doposud, ale všichni účastníci, kteří v předchozí jízdě stanovili své kolo v hodnotě do 103% od nejrychlejšího času. Dá se tedy s jistotou předpokládat, že pokud některý z jezdců výjimečně nezaostane, týká se pravidlo kompletního pole.

Tak významné odsunutí na startovním roštu chce promotér vykompenzovat ohodnocením předjíždění. Ve druhém závodě se bude konkrétně honorovat rozdíl mezi startovní pozicí a příčkou v cíli. Za každé získané místo obdrží pilot jeden bod. A v situaci, kdy nejrychlejší jezdec vyráží do závodu jako poslední, jistě nebude o předjíždění nouze.

Britský šampionát BRDC Formule 3 startuje 31. března prvním podnikem v Oulton Parku a kromě víkendu v belgickém Spa-Francorchamps se odjede ve Velké Británii.

Formát bodování britské Formule 3 pro sezonu 2018:

 

4 Comments

 1. A. Novák 20.2.2018

  Bože, čeho se ještě nedočkáme… 🙁 To už se fakt ze všeho musí dělat samoúčelná show za každou cenu?

  Odpovědět
 2. MTR 20.2.2018

  sranda bude,když se budou dva kolegové z jednohu týmu neustále předjíždět,aby získali co nejvíce bodů.Aspoň to mne prvé napadlo.

  Odpovědět
  1. Richard Tesař 21.2.2018

   To se nestane 🙂 Směrodatný bude pouze rozdíl mezi pozicí na startu a v cíli 😉

  2. A. Novák 21.2.2018

   Myslím, že až se toho „nápadu“ chopí Američani, tak ho „vylepší“ přesně v tomto duchu. Potom to bude právě tak, jak píše MTR… Bohužel i motorsport se stává odrazem doby, kdy povrchnost a populismus vítězí nad podstatou a tradicí. 🙁

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *