LOADING

Type to search

Bruno Spengler otestuje pro BMW vůz Formule E

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Mistr německého šampionátu cestovních vozů DTM z roku 2012 Bruno Spengler během příštího týdne znovu okusí Formule E. Kanadský závodník bude na španělském okruhu Calafat testovat pro BMW.

Formuli E čeká v nadcházejících sezonách příliv automobilek. Svůj záměr vstoupit do elektrického šampionátu již oznámili Porsche a Mercedes, který kvůli programu ve Formuli E dokonce opustí DTM. K šampionátu se dvojice něměckých automobilek připojí v sezoně 2019-2020. Již v nadcházející sezoně ovšem šampionát okoření účast BMW. Bavorská automobilka ovšem nevstoupí do série se svým továrním týmem, nýbrž jako partner stáje Andretti Autosport. Na okruhu Calafat Circuit v Katalánsku čekají tento týden automobilku dva testovací dny s vozem nové generace Gen2, během nichž usedne do kokpitu Bruno Spengler, který hájí barvy „Bavořanů“ v DTM.

„Bruno bude testovat příští týden. Spolu s Alexem Simsem jsme ho již ve voze měli. Jsme v dobré pozici, kdy máme spoustu zkušených a kvalitních jezdců. Někteří z nich již mají zkušenosti z Formule E. Jistě se zapojí také Antonio Felix Da Costa s Tomem Blomqvistem, nicméně je mnoho jezdců, po kterých se poohlížíme, takže jistě nasadíme také spoustu dalších našich jezdců,“ řekl šéf BMW Motorsportu Jens Marquardt.

V případě Spenglera nepůjde o premiérové představení ve voze Formule E. Kanaďan totiž nastoupil již v lednových nováčkovských testech v Marrakeši, kde dostal příležitost právě od partnerské stáje německé automobilky Andretti. Kanaďan po marockých testech prohlásil, že je Formulí E ohromen a bude se o tuto sérii v budoucnu zajímat.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *