LOADING

Type to search

Button má za sebou první test s vozem LMP1

redlczo 8 měsíci ago
Share

Bývalý pilot Formule 1 a mistr světa z roku 2009 má již za sebou svůj první test za volantem prototypu BR1 stáje SMP Racing. Jenson Button se tak chystá na svůj vstup do super sezóny WEC a také na debut ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

Britský pilot podepsal smlouvu se stájí SMP Racing, kde vytvoří ve třídě LMP1 posádku s ruským duem Mikajlem Alešinem a Vitalijem Petrovem. Ve voze s číslem 11 poprvé nastoupí až v Le Mans, jelikož závod ve Spa se mu kryl s podnikem Super GT na okruhu Fuji.

Před několika dny absolvoval Button první test, a to na francouzském okruhu Magny-Cours. Tam si Brit vyzkoušel všechno možné, včetně noční jízdy či konfiguraci vozu s nízkým přítlakem pro Le Mans. Na trati kroužil celých pět hodin.

„Usmívám se od ucha k uchu!“ popsal své pocity Button na Instagramu. Dodal také, že návrat na okruh Magny-Cours si velice užil, protože je to jedna z jeho nejoblíbenějších tratí a má na ni skvělé vzpomínky.

„S Jensonem jsme po prvním testovacím dni na okruhu Magny-Cours spokojeni. Ve voze se ihned cítil dobře a absolvoval kompletní testovací den, včetně denní i noční jízdy. Jensona čekaly série dlouhých i krátkých stintů a pokaždé dokázal z vozu dostat maximum,“ ohodnotil zástupce BR Engineering.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *