LOADING

Type to search

Button vynechá Sebring i Spa, nastoupí už jen v Le Mans

redlczo 7 měsíci ago
Share

Kromě Fernanda Alonsa měl být velkým tahákem na letošní super sezónu FIA WEC 2018/19 také Jenson Button. Mistr světa Formule 1 z roku 2009 se upsal stáji SMP Racing ve třídě LMP1 a naposledy v Šanghaji se poprvé dostal i na pódium. Nyní ovšem musí dva následující závody vynechat.

Ruská stáj SMP Racing potvrdila, že se britský závodník neobjeví za volantem jejího prototypu v příštích dvou závodech. Vynechá tak březnový unikátní závod 1 000 mil v Sebringu a rovněž i předposlední závod super sezóny, který v květnu hostí belgické Spa-Francorchamps.

Již dříve se vědělo, že právě Spa-Francorchamps bude muset Button vynechat. Stejně jako letos se totiž belgický závod kryje s úvodním podnikem Super GT ve Fuji. Nyní se k tomu ovšem přidává i podnik v americkém Sebringu, a to kvůli předsezónnímu testování japonské série.

„Bylo mi jasné, že nebude jednoduché skloubit sezóny FIA WEC a Super GT. Mít ale vůbec tu možnost závodit za SMP Racing je skvělé, a to i když některé závody musím vynechat. Zisk pódia v Šanghaji, to byl skvělý výsledek pro celý tým a nyní míříme i za vyššími příčkami,“ řekl Button.

Zůstává tak otázkou, kdo britského pilota, kterého v Super GT čeká obhajoba letošního titulu, nahradí. Button se má objevit až při finále super sezóny v rámci 24h Le Mans. Do té doby by za něj mohl zaskočit například Sergej Sirotkin, který je s týmem spojený a nyní přišel o sedačku ve Formuli 1.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *