LOADING

Type to search

ByKolles Racing přechází na motory Gibson

redlczo 3 měsíci ago
Share

Rakouský tým nedávno oznámil, že nenastoupí do následujícího podniku FIA WEC v americkém Sebringu, a to kvůli problémům s jedním z dodavatelů. Nyní ByKolles Racing přidává novinku, že zbytek super sezóny 2018/19 odjede s motory Gibson, které nahradí dodavatele NISMO.

Britská společnost Gibson dodá do prototypu ENSO CLM P1/01 své motory V8 o objemu 4,5 litru, jde o upravenou standardní pohonnou jednotku využívanou ve třídě LMP2. Dosavadní dodavatel NISMO má v nabídce třílitrový motor V6 Turbo.

Stáj ByKolles Racing si s novými motory odbude premiéru v květnové šestihodinovce ve Spa-Francorchamps. Ve třídě LMP1 se pohonné jednotky Gibson těší dobré reputaci, stejné motory používají totiž také Rebellion Racing či DragonSpeed.

„Všichni viděli, jak jsme se poslední dobou v závodech trápili. Nadešel tak čas začít novou kapitolu. Pevně věříme, že nás vůz ByKolles Enso poháněný motory Gibson odmění výsledky, které si za svou odvedenou práci a investice zasloužíme,“ řekl šéf týmu Manfredi Ravetto.

„Je to obrovská výzva, abychom se stihli připravit pro Spa, ale náš malý tým v Gredingu je odhodlaný a podobné výzvy vítáme, jak jsme ukázali již předtím v F1 nebo ve WEC,“ dodal.

Tým v super sezóně FIA WEC 2018/19 zatím získal nejlépe 4. místo v úvodním podniku v belgickém Spa-Francorchamps. Poté bodoval už jen jednou, a to v japonském Fuji. Další tři závody, včetně 24h Le Mans, tým nedokončil.

V kokpitu prototypu ENSO CLM P1/01 s číslem 4 se během sezóny zatím představili Oliver Webb, Tom Dillmann, Dominik Kraihamer, René Binder a James Rossiter.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *