LOADING

Type to search

Tags: , ,

Čepil je s Genkem spokojen

Share

U Igora Čepila panuje po úspěchu při podniku německého motokárového šampionátu DKM v Genku velká spokojenost.

Během čtvrtého podniku německého motokárového šampionátu DKM v Genku se z našich reprezentantů podařilo zazářit nejvíce Igoru Čepilovi. Ten se v závodech kategorie DJKM umístil na 3., resp. 4. příčce.

Těchto výsledků dokázal Igor dosáhnout i navzdory malým zkušenostem s belgickým okruhem, který se navíc neřadí mezi jeho nejoblíbenější. Po skončení víkendu u něj pochopitelně panovala spokojenost.

„S víkendem jsem velice spokojen. Jelikož v této kategorii závodím teprve první sezonu, tak se stále ještě učím. Krom toho nemám s tratí v Genku mnoho zkušeností a navíc u mě patří k těm méně oblíbeným. Poprvé jsem se v Genku představil v květnu v rámci mistrovství Evropy a moc se mi nevedlo. Tentokrát to ale bylo zcela jiné,“ uvedl Čepil, který začal na zisk dobrého umístění pomýšlet již po tréninkových jízdách.

„Svou rychlostí jsem byl překvapen již v trénincích a říkal jsem si, že by to mohlo vyjít. A povedlo se. Stát na stupních vítězů v tak velké konkurenci je krásný pocit a doufám, že se mi tento počin povede brzy zopakovat.“

Igor Čepil vybojoval v prvním belgickém závodě třídy DJKM skvělé 3. místo (na fotografii s otcem Andrejem).
foto: motokary.cz

Igor se ovšem nevrátil pouze k uplynulému víkendu, ale rovněž nastínil své plány pro zbytek letošní sezony. Jeho nejbližší start se uskuteční ve finském Alahärmä.

„Za 14 dní odjíždíme do finského Alahärmä, kde se na okruhu Miky Sala uskuteční podnik finského mistrovství. Tento závod pro nás bude přípravou na vrchol sezony. Tím bude Mistrovství světa, které se bude konat na stejné trati od 4. do 8. září. Potom se chystám na závody WSK Open Cupu, které se budou konat v italském Lonatu a Castellettu. V závěru sezony pak nastoupím ve WSK Final Cupu. Ten bude na programu v polovině listopadu v Adrii.“

Kromě zbytku letošní sezony již ale má Igor představu i o příštím roce. V něm by chtěl odjet všechny významné podniky, které se konají pod záštitou CIK FIA.

„Příští rok bych chtěl absolvovat všechny velké závody CIK FIA. Moc rád bych zde zúročil veškeré zkušenosti, které se mi letos podařilo nasbírat.“

Pokud jde o aktuální ročník šampionátu DKM, ten má své finálové klání na programu 4.-6.10. v Ampfingu.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..