LOADING

Type to search

Češi v Dubaji – kvalifikace

ales 6 měsíci ago
Share

Již čtrnáct let zahajuje okruhovou sezónu tradiční vytrvalostní podnik 24H Series by Creventic v Dubaji. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy se ve středu 9. ledna v paddocku na dubajském autodromu sešlo více než 400 jezdců ze všech koutů světa.  

Do samotného závodu resp. do kvalifikace bylo na technických přejímkách přijato 78 vozů, přičemž hned na třech z nich budou v průběhu víkendu k vidění české vlajky, resp. naše barvy bude v tomto prestižním světovém klání hájit čtveřice jezdců.

Jsou to Jiří Písařík a Josef Král v týmu Scuderia Praha, dále pak Jan Krabec, jenž bude startovat s KTM X-Bow GT4 týmu Reiter Engineering a Tomáš Pekař, který v tomto víkendu opět vymění pohárové vozy za vůz BMW M4 specifikace GT4.

Po úvodních testovacích jízdách a volném tréninku přišla na řadu ve čtvrtek odpoledne 45 minutová kvalifikace, ve které se všichni naši jezdci umístili ve druhé polovině první desítky.

Čas 1:58.429 zařadil do páté řady rudé Ferrari pražského týmu Scuderia Praha, což je i výsledek, který před kvalifikací očekával týmový šéf Ivo Horn“

„Rádi bychom zaútočili na první pětku, ale jak ukázaly úvodní tréninky Audi a Mercedesy jsou tu letos hodně rychlé. 24 hodin představuje spoustu času a výsledky kvalifikace tak nejsou až tak moc důležité jako v jiných sériích. Myslím, že umístění do desátého místa v kvalifikaci, by bylo pro start závodu dobré.“


Jan Krabec se svými kolegy Adamem Galasem, Nicolajem Elghanavem a Benjaminem Mazatisem odstartuje ve třídě SPX z místa sedmého (Reiter Engineering/2:07.208) a posádka týmu Besaplast Racing, jejíž součástí je i Tomáš Pekař vyrazí do závodu z místa osmého (2:09.656).

Pole position vybojovala s časem 1:57.446 posádka týmu Grasser Racing ve složení Mirko Bortolotti, Christian Engelhart, Rolf Ineichen a Mark Ineichen (Lamborghini Huracan GT3).

Kompletní výsledky naleznete zde: https://www.24hseries.com/2019/24h-dubai-2019/results

Start závodu je naplánován na páteční poledne (českého času) a vy jej můžete v přímém přenosu sledovat na Motors TV, nebo na tomto streamu (https://www.youtube.com/user/24HSeries).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *