LOADING

Type to search

Share

Pro Českou republiku skončil premiérový ročník FIA Motorsport Games ve Vallelunze dělenou pátou příčkou.

Okruh v italské Vallelunze během uplynulého víkendu přivítal historicky první ročník FIA Motorsport Games. Na premiérové „motoristické olympiádě“ se bojovalo o medaile hned v šesti disciplínách – v GT, cestovních vozech, F4, motokárovém slalomu, driftingu a Digital Cupu.

S prázdnými kapsami neopouštěla Apeninský poloostrov ani výprava České republiky, která si připsala jeden cenný kov. Jeho autorem byl drifter Michal Reichert, který v sobotu rozjásal naše fanoušky stříbrem.

Díky tomuto počinu se naše země umístila v konečných výsledcích na páté příčce. Nebyli to ale pouze Češi, který se s hrami FIA loučili tímto umístěním. Rozdělili se o něj totiž ještě s Kostarikou (Bernal Valverde v Digital Cupu), Německem (Niklas Krütten ve F4) a také s Polskem (Artur Janosz s Andrzejem Lewnadowskim v GT), které si stejně jako Česko připsaly po jednom stříbru.

Jeden úspěch ale zaznamenalo o víkendu rovněž Slovensko. Pro naše východní sousedy totiž získal v cestovních vozech bronz Maťo Homola a zajistil tak své zemi konečné šesté místo. O tuto pozici se rozdělilo s Finskem, pro které získal bronzovou medaili zase William Alatalo ve F4.

Největší hody ovšem zažili Rusové. Těm se podařilo vyšplhat na vrchol konečného pořadí po zlaté medaili Klima Gavrilova v cestovních vozech a dvojici bronzových úspěchů pocházejících od posádky Olesja Vaščuk-Vladislav Bušuev (motokárový slalom) a od Ilji Fjodorova (drifting).

Druhé místo brali napůl domácí Italové (zlatý Andrea Rosso ve F4 a bronzový Stefano Conte v Digital Cupu) s Australany (zlatý Cody Nikola Latkovski v Digital Cupu a bronzoví Brenton se Stephenem Groveovými v GT) a na třetí příčce se společně umístili Nizozemci (zlatí Bastiaan Alexan s Ninou Pothof v motokárovém slalomu), Japonci (zlatí Ukjo Sasahara s Hirošim Hamagučim v GT) a také Ukrajinci (zlatý Dmitrij Illjuk v driftingu).

titulní fotografie: Václav Šafář/Facebook

Tags:

You Might also Like

1 Comment

  1. Josefus 6.11.2019

    Proboha, co to je za soutěž?????
    Jména naprosto neznámá!!!!!!!!!!
    Kdyby tam velké motoristické národy poslaly to nejlepší, co mají (Britové Hamiltona s Butonem, Němci Vetela s Húlkenbergem, Australané Ricciarda s Powerem) neměly by národy jako Rusko, Costa Rica, Ukrajina, Polsko, Slovensko šanci do první desítky ani nahlédnout.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..