LOADING

Type to search

Share

Ve středu v podvečer se započala letošní druhá mise brněnského týmu Mičánek Motorsport v šampionátu FIA Zóna Střední Evropy a Eset Cupu.

Týmová karavana vyrazila i se dvěma vozy Lamborghini Gallardo do Rakouska na Red Bull Ring, kde se o nadcházejícím víkendu uskuteční další dva sprintové a jeden vytrvalostní závod.

„Do Rakouska jedeme především potvrdit výborné výsledky z Maďarska, kde naši piloti posbírali hned sedm pódiových umístění. Vyrážíme ve stejné sestavě, tedy Josef Záruba a Jiří Stránský pro sprint a do vytrvalosti naskočí také Bronislav Formánek a můj bratr Tomáš,“ řekl před odjezdem šéf týmu Jiří Mičánek jr.

Red Bull Ring se od svého znovuotevření v roce 2011 již natrvalo usadil v kalendáři Grand Prix Formule 1 a podobně je na tom i ESET Cup který sem přivádí jezdce již po páté. Většina jezdců týmu Mičánek Motorsport má s tímto moderním závodním stánkem již celou řadu skutečností. Jediným nováčkem na této trati bude Jiří Stránský, který se však podle svých slov na nadcházející víkend velice těší:

„Na Red Bull Ringu jsem se byl podívat při loňském závodě tahačů. Tehdy jsem však absolvoval pouze tři zkrácená kola a tak čekám, že se budu ve čtvrtečních testech hodně učit. Trať je ale v porovnání s Hungaroringem mnohem rychlejší a to by mohlo více sedět mému jezdeckému stylu. Seznamy přihlášených napovídají, že rakouské závody budou mnohem lépe obsazené, zvláště pak ten vytrvalostní. Čeká nás velká výzva a já se na to těším. Je to další krok na cestě za splněnými sny a za to bych chtěl poděkovat rodině i všem partnerům.“

„Před pár dny jsme byli s Jožkou Zárubou a Broňkem Formánkem na testech na Hockenheimringu, kde kluci vyzkoušeli nové nastavení podvozku. Auta jsou dobře připravena a já věřím, že ve srovnání s Maďarskem budeme ještě rychlejší. Navíc se nám při tom testu podařilo domluvit i jednu zajímavou spolupráci, ale o tom až někdy později,“ dodává s úsměvem Jiří Mičánek jr.

Užitečné odkazy:
www.micanekmotorsport.cz
www.eset-v4.com
www.projekt-spielberg.com

PR GP Group s.r.o.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *