LOADING

Type to search

Charouz Racing System bude ve F2 spolupracovat s Ferrari Driver Academy

richard 1 rokem ago
Share

Charouz Racing System čeká v nadcházejícím roce premiérová sezona v šampionátu FIA Formule 2 a už nyní je jasné, že v něm bude mít česká stáj zvučného partnera. Tým zakladatele a majite Antonína Charouze zahájil spolupráci s výukovým programem Ferrari, z něhož italská stáj poskytne jezdce.

V barvách týmu se sídlem v Praze pojedou Louis Delétraz a Antonio Fuoco, kteří loni ve Formuli 2 prožili úspěšnou premiérovou sezonu. Ital Fuoco skončil osmý v celkovém hodnocení jezdců, přičemž mezi jeho nejlepší výkon patří vítězství na domácím okruhu v Monze. Švýcar Delétraz zaznamenal na téže trati čtvrtou příčku a rostoucí formu potvrdil nejrychlejším časem v prvním dni testů po konci sezony v Abu Dhabi. Součástí líhně talentů týmu Ferrari je pouze Fuoco, logo Ferrari Driver Academy však povezou na vozech oba závodníci.

Charouz Racing System vstupuje do historicky první sezony ve Formuli 2 po loňském velice úspěšném roce ve Formuli V8 3.5, kde česká stáj ovládla týmovou klasifikaci a vybojovala zároveň titul mezi jezdci s Pietrem Fittipaldim.

První monopost pro novou generaci Formule 2 by měl do dílny týmu Charouz Racing System dorazit v polovině ledna, druhý vůz poté o měsíc později.

Pro nadcházející ročník Formule 2, coby doprovodného seriálu šampionátu F1, připravil výrobce Dallara nové šasi s nejmodernějšími bezpečnostními standardy FIA. Vůz disponuje přeplňovaným 3.4l motorem o výkonu 620 koní od společnosti Mecachrome.

„Jsem nadšený, že můžeme v našich řadách přivítat Louise a Antonia. Bude nám ctí pracovat s Ferrari Driver Academy a to hned v naší premiérové sezoně v šampionátu Formule 2. Oba piloti předvedli během své premiérové sezony v těžké konkurenci ve F2 skvělé výkony a v průběhu roku se zlepšovali. Pevně věřím, že svých zkušeností dokáží v našem týmu využít i v příštím roce a budou opět bojovat o příčky nejvyšší,“ řekl šéf týmu Antonín Charouz.

“Z přestupu ke stáji pana Charouze vám obrovskou radost, protože je to tým, který byl v posledních letech úspěšný ve všech sériích, kam vstoupil, a dokázal vyhrávat závody. Jedná se o velice zajímavý projekt, se kterým můžeme v nadcházejícím roce dosáhnout výborných výsledků. Mým cílem je ostatně povedené sezona a myslím, že v tomto složení se nám to může podařit,“ konstatuje Louis Delétraz.

„Už se nemohu dočkat nové výzvy ve F2. Vítězství ve Formuli V8 3.5 je perfektním základem pro tým do nadcházejícího roku a je patrné, že všichni se snaží na maximum. Mám tu pocit jistoty a toho, že společně můžeme prožít velmi povedenou sezonu,“ nechal se slyšet Antonio Fuoco.

Tags:

2 Comments

  1. Josefus 15.12.2017

    Kdo by to byl čekal, že z původně amatérského pilota, který ještě v roce 1976 jezdil přebor ČSR v závodech do vrchu v kategorii A1 1150 ccm, se stane špičkový manažer angažující se ve Formuli 2 a zároveň spolupracující s legendární značkou Ferrari. V jeho týmu Charouz Racing System mohou jezdit budoucí hvězdy Formule 1. Je skoro až neuvěřitelné, z jak malé země tento dnes již velký tým pochází.

    Odpovědět
    1. Kuba Krafek 16.12.2017

      Proč je to podaný tak jako by rok 1976 byl nedávno? 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *