LOADING

Type to search

Chip Gannasi Racing oslavil v Daytoně 200. triumf

richard 12 měsíci ago
Share

Kategorii GT Le Mans ovládly v Daytoně vozy stáje Chipa Ganassiho. Tandem Fordů GT vedl ve čtyřiadvacetihodinovém závodě 774 kol z celkových 783.

V interním souboji amerického týmu měla po většinu času navrch posádka vozu #66 ve složení Joey Hand, Dirk Muller and Sebastien Bourdais, dva pit-stopy před koncem se však rychlou zastávkou s doplněním malého množství paliva posunula na čelo trojice sesterského fordu #67 GT, v němž se vystřídali Ryan Briscoe, Scott Dixon a Richard Westbrook.

„Mezi námi a týmovými kolegy se rozhořela strategická bitva, v níž se jedna strana garáže snažila přechytračit tu druhou. Samozřejmě jsme se drželi tak blízko, že bylo několik příležitostí, abychom předjeli jeden druhého, ale při takové vyrovnanosti stejných vozů je to risk, kde se navíc vzájemně můžeme připravit o čas. Rozdíl v tom případě mohli udělat pouze mechanici a my jsme zvolili variantu s bleskovým pit-stopem, která nás dostala do vedení. Druhá posádka na nás poté při další zastávce reagovala stejnou taktikou, ale vzhledem k tomu, že jsme již byli o krok napřed, vše jsme si pohlídali,“ vysvětlil vítězný Westbrook.

Posádka Fordu GT #67 si v závěrečné fázi závodu 24h Daytona udržela vedení a cílovou pásku proťala s náskokem 11 sekund před týmovými kolegy. Tým z Concordu v Severní Karolíně obhájil loňské prvenství ve třídě GTLM a triumfoval poosmé z 15 startů.

Chip Ganassi Racing zaznamenal jubilejní 200. vítězství v motorsportu, kam stáj počítá kromě 56 triumfů v kategorii sportovních vozů také 102 prvenství v seriálu IndyCar, 39 úspěchů v NASCAR a dvě vítězství v rallyekrosu. O premiérový triumf americké sestavy se v roce 1994 zasloužil Michael Andretti v závodě Indy Car na okruhu Surfers Paradise.

Na dvojblok amerických vozidel ztratila třetí posádka v cíli dvě kola. Jan Magnussen, Antonio Garcia a Mike Rockenfeller dovezli Corvettu C7.R #3  v kategorii GTLM na bronzové příčce.

Mnichovská automobilka prožila v Daytoně závodní debut nového modelu BMW M8 GTE. Nejlepším umístěním bylo sedmé místo ve třídě v podání Johna Edwardse, Jesseho Krohna, Nicka Catsburga a Augusta Farfuse.

Výsledky závodu 24h Daytona v kategorii GTLM:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *