LOADING

Type to search

Čínská ePrix se uskuteční v San-je

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Dějištěm čínské ePrix, která se v nadcházející sezoně vrátí zpět do kalendáře Formule E, bude město San-ja.

Formule E se v ročníku 2018/2019 vrátí po více než třech letech do Číny. Nejlidnatější země světa přivítá 23. března 2019 šestý podnik páté sezony. Nyní již je známa také lokalita, v níž se závod uskuteční. Elektrický šampionát se představí v ulicích San-jy, což je druhé největší město v provincii Chaj-nan a zároveň nejjižnější čínské město. Závodit by se mělo naproti zálivu Haitang Bax.

„Přivedení Formule E zpět do Číny je pro sérii a pro trh klíčový krok v klíčovém území, který nám pomůže pokračovat v globálním rozvoji elektrických vozidel. Sanya je pro závod Formule E idylickým prostředím. Nejen díky ohromujícímu výhledu na břeh Jihočínského moře, ale pro trvající úsilí Chaj-nanu v oblasti elektrické mobility, které vedlo k tomu, že se San-ja může pochlubit nejlepším stavem vzduchu v Číně,“ uvedl boss Formule E Alejandro Agag.

V Číně se doposud zatím uskutečnily dvě ePrix. V obou případech se konala v ulicích hlavního města Pekingu. Zatímco v roce 2014 se v historicky prvním závodě Formule E radoval Lucas Di Grassi, kterému spadlo vítězství do klína po kolizi Nicolase Prosta a Nicka Heidfelda v první zatáčce, o rok vítězství triumfoval Sébastien Buemi.

Po oznámení místa konání závodu v Číně zbývá v kalendáři páté sezony Formule E již jen jeden otazník, kterým je dosud nezaplněné místo pro třetí podnik sezony, který se uskuteční 26. ledna 2019. Dle informací serveru Motorsport.com je hlavním favoritem na pořádání tohoto závodu chilské Santiago. Veškeré změny v kalendáři bzde muset ještě schválit Světová rada motorsportu.

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *