LOADING

Type to search

Conor Daly nahradí v Torontu Gabbyho Chavese

Share

Gabbyho Chavese během dvanáctého závodu letošní sezony IndyCar v Torontu závodit neuvidíme. Kolumbijce nahradí u týmu Harding Racing Conor Daly.

Před dvanáctým podnikem letošní sezony IndyCar, který se uskuteční během nadcházejícího víkendu v ulicích Toronta, dojde ve startovním poli k jedné jezdecké změně a to u stáje Harding Racing.

Do kokpitu týmu, který v letošním roce absolvuje premiérovou kompletní sezonu v IndyCar, totiž neusedne stejně jako v předešlých letošních závodech Gabby Chaves. Kolumbijského závodníka nahradí Conor Daly. Pro 26letého pilota se nebude jednat o letošní první představení. Fandové amerického šampionátu mohli Dalyho v letošním ročníku vidět již v legendárním závodě 500 mil Indianapolis, kde skončil v barvách stáje Dale Coyne Racing na 21. místě. Poslední stálé angažmá Conora Dalyho v IndyCar se datuje k loňskému roku, kdy závodil pro tým A.J. Foyt Enterprises a celkově obsadil 18. pozici. Svého největšího úspěchu ale dosáhl již v sezoně 2016, kdy dojel do cíle prvního detroitského závodu jako druhý.

Gabby Chaves sice bude v Torontu chybět, absence kolumbijského závodníka ovšem podle slov prezidenta týmu Briana Barnharta neznamená konec jeho angažmá. Tým pouze nasazením Dalyho zkoumá možnosti pro příští sezonu. V té by Harding Racing mohl nasadit dva vozy a angažovat dalšího pilota po bok Chavese, jenž v průběžném pořadí zatím figuruje na 18. příčce.

„V této chvíli se soustředíme na sezonu 2019. Pokud budeme moci nasadit dva vozy, všechny zbývající závody a testování nabídnou příležitosti ke zhodnocení jezdců a k rozhodnutí, kdo se stane Gabbyho týmovým kolegou v roce 2019. Gabby je stále zaměstnaný a stále má pro zbytek letošního roku a sezonu 2019 smlouvu sd Hardingem,“ vyjádřil se k jezdecké rošádě Brian Barnhart.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..