LOADING

Type to search

Corvette Racing nastoupí v rámci WEC také v Šanghaji

redlczo 8 měsíci ago
Share

Závodní tým Corvette Racing potvrdil svou účast v rámci pátého podniku super sezóny FIA WEC 2018/19, který se pojede v čínské Šanghaji. Půjde o první start americké značky v rámci samostatného šampionátu WEC mimo Le Mans.

Při čínské šestihodinovce se ve třídě GTE Pro představí jeden vůz Corvette C7.R, který nastoupí proti pětici automobilek účastnících se celé super sezóny, tedy Porsche, Ford, Ferrari, Aston Martin a BMW. Kdo usedne za volant Corvetty zatím ještě není jasné.

Pro americký tovární tým půjde o debut na asijské půdě, který spojí s promo akcí ke spuštění speciální edice vozů Chevrolet v Číně. Patrně však za startem amerického vozu stojí zejména snahy ACO přimět General Motors k absolvování více podniků v rámci mistrovství světa.

Corvette Racing se vždy soustředil jen na americké závody a ve WEC se ukázal jen v Le Mans. Jedinou výjimkou byl společný podnik WEC a bývalé American Le Mans Series v Sebringu v roce 2012. Právě na této trati pak WEC chystá příští rok v březnu závod 1 000 mil v Sebringu, kde se dá očekávat další start Corvette Racing v rámci WEC.

„Corvette Racing se již ukázal jako závodní program světové kvality. V Šanghaji pak dostaneme další příležitost soupeřit s těmi nejlepšími továrními týmy ve FIA WEC,“ řekl Mark Kent, ředitel divize motorsportu u Chevroletu.

„Přivítat na startovní roštu další značku s takovou historií a takovými úspěchy jako Corvette Racing, to jen vylepší závodění v LMGTE kategorii, která už tak nabízí silné startovní pole. Navíc to přinese i lepší zábavu pro tisíce čínských fanoušků, kteří závod navštíví. Vím, že celý WEC paddock se již nemůže dočkat, až přivítá Chevrolet a Corvette Racing,“ dodal šéf WEC Gerard Neveu.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *