LOADING

Type to search

Share

Ze závěrečného podniku letošní sezony německého motokárového šampionátu DKM si odvezli body hned čtyři čeští závodníci – Dominik Javůrek, Matěj Kácovský, Jakub Talaš a Jan Bednář.

V německém Ampfingu o víkendu vyvrcholil letošní ročník místního motokárového šampionátu DKM. Ani ve startovní listině finálového klání nechyběla česká vlajka, která zde byla zastoupena hned šestkrát. Zatímco ve třídě DKM reprezentovali naši zemi Sebastien Belhocine se Soňou Ptáčkovou, v DSKM jsme mohli držet palce triu Dominik Javůrek, Jakub Talaš, Matěj Kácovský a v kategorii DSKM si zazávodil Jan Bednář.

Ze zmíněné šestice se ovšem podařilo na body dosáhnout jen čtyřem z nich. Nejlépe se vedlo Dominiku Javůrkovi v DSKM. Ten si totiž na své konto připsal celkem sedm bodů, když nejprve obsadil 11. příčku v kvalifikačních jízdách a poté 15., resp. 14. pozici v obou závodech.

S prázdnou ovšem Německo neopouštěli ani další čeští zástupci závodící v této kategorii. Matěj Kácovský sice odešel z kvalifikačních jízd (16. místo) a druhé víkendové jízdy (22. pozice) s nulou, v úvodním klání se mu ale vedlo ještě lépe než Javůrkovi. Obsadil totiž 13. příčku a připsal si tak na své konto čtyři body.

Jakub Talaš pak zase skóroval pro změnu v závěrečném závodě, kde na něj zbyl bod za 15. místo. V kvalifikačních jízdách a prvním víkendovém klání si připsal po 17. a 20. pozici.

Bodovou radost ovšem zažil během víkendu i Jan Bednář v kategorii DSKC. Konkrétně se tak stalo v předfinálové jízdě A, kde mu čtyři body přinesla 10. příčka. Kvalifikační jízdy a finále pak pro něj skončily nebodovanými výsledky, když v prvním případě obsadil 17. pozici a v tom druhém 33. místo.

Ve třídě DKM se bohužel nepodařilo bodovat ani jednomu z českých závodníků. Zatímco Sebastien Belhocine obsadil v kvalifikačních jízdách 30. místo a v závodech pak 25., resp. 20. příčku, pro Soňu Ptáčkovou skončil podnik již po kvalifikačních rozjížďkách 40. pozicí.

Z vítězství se v jednotlivých třídách radovali Harry Thompson a Alexander Tauscher (DKM), Christian Ho a Robert De Haan (DJKM), Jorrit Pex a Fabian Federer (DSKM), Davids Trefilovs (DSKC) a Luka Wlömer s Jasinem Feratim (DEKM).