LOADING

Type to search

CZECH KART OPEN 2018 se přesouvá do Vysokého Mýta

milan 8 měsíci ago
Share

Již tento víkend čeká motokáristy 5. podnik aktuální sezony CZECH KART OPEN – Mistrovství ČR a Pohár AČR v kartingu. Seriál závodů se 24. – 26. srpna přesune do Vysokého Mýta, což bude zároveň také poslední letošní klání na území ČR. Poslední podnik totiž proběhne v sousedním Německu na atraktivní trati, jež v loňském roce hostila mistrovství světa, totiž ve Wackersdorfu.

Byť jsou před námi ještě dva podniky, v některých třídách můžeme znát celkové vítěze už s předstihem. Nejlepší pozici má Jindřich Vácha (PRAGA VMS RACING) v kategorii KZ2 Gentleman. Před druhým Jaroslavem Pešlem (JP Motorsport v AČR) si díky vítězství ve všech jízdách vybudoval náskok již 103 bodů. Jen pro úplnost, v rámci jednoho víkendu lze získat bodů maximálně 70. Podobně je na tom i Jiří Skopalík (SPIRIT RACING s.r.o.) ve třidě Easykart 60 s pohodlným náskokem 83 bodů. Tvrdé boje se zde ale povedou o 3. místo, rozdíly mezi jezdci tu jsou minimální.

I ve třídě Honda Endurance může mít aktuální lídr tabulky TEAM OKKART – Kart 33 již vítězství v kapse. Další tři adepty na zbylá 2 pódiová umístění dělí od sebe ale pouze 5 bodů.

Opačná situace je ve třídě Baby 60. V rámci MČR průběžně vedoucí Maxmilián Kepeň (JP Motorsport v AČR) i David Páv (HKC Racing) v rámci Poháru AČR budou mít vzhledem k minimálním rozdílům ještě se soupeři velké starosti.

Ani v dalších kategoriích ale není rozhodnuto a určitě bude se na co dívat.

Pokud si chcete poslední srpnový víkend zpříjemnit návštěvou závodů s množstvím dramatických soubojů, rozhodně si 24. – 26. 8. zapište do kalendáře. V pátek po celý den a v sobotu dopoledne probíhají volné tréninky, sobotní odpoledne patří kvalifikacím, 1. finálové jízdě a v podvečer vytrvalostnímu závodu týmů. Nedělní dopoledne má na programu 2. finálové jízdy, po obědě pak nastupuje vyvrcholení celého víkendu v podobě superfinále.

Vstup pro diváky je do parkoviště závodních strojů i na tribunu zdarma.

Více informací naleznete na www stránkách www.czechkartopen.cz a https://www.facebook.com/czechkartopen/

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *