LOADING

Type to search

Další letní zastávka I.S.R. Racingu – pátý podnik ADAC GT Masters na Nürburgringu

Share

Jen pár dnů po závodu v Zandvoortu míří o tomto víkendu I.S.R. Racing opět do akce v rámci pátého podniku ADAC GT Masters na Nürburgringu (GER).

Český tým se na klasickém okruhu pokusí navázat na předešlé dva závody minulý víkend a Audi R8 LMS #33 bude opět s posádkou Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) usilovat o co nejlepší výsledek.

Půjde o obzvlášť vzrušující výzvu nejen proto, že se bude závodit na jednom z nejznámějších okruhů v kalendáři – 5148 metrů dlouhé Grand Prix verzi Nürburgringu, ale také proto, že předpověď počasí nevylučuje déšť. Okruh nepotřebuje žádné velké představení. Vše začíná velkolepou Mercedes Arénou a klesáním skrz zatáčku Ford až k vlásence Dunlop. Trať se poté opět zvedá až k zatáčkám RTL a Warsteiner, než přes dolík přivede jezdce k šikaně NGK. Zatáčka Coca-Cola pak ústí na cílovou rovinku.

Jako obvykle závodní víkend začíná dvěma volnými tréninky v pátek v 10:50 a 16:5. První kvalifikace určí postavení na startu prvního závodu v sobotu v 09:25, když závod následuje ve 14:45. Druhá kvalifikace se pojede v neděli ráno od 09:00 a zelená světla odstartují druhý závod ve 13:05.

Kvalifikace i závody je možné sledovat na oficiálních internetových stránkách šampionátu www.adac-ge-masters.de, www.adac.de/motorsport a sport1.de stejně jako na oficiálním profilu týmu @isrracing na Facebooku. Fotky ze závodního víkendu najdete i na Twitteru a Instagramu.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu)

„Motory po závodě v Zandvoortu ani nestihly vychladnout a celý tým už míří na další okruh, aby se prosadil mezi nejlepší. Nejde nemyslet na loňský rok, kdy jsme získali naše premiérové vítězství v ADAC GT Masters, ale každý závod je jiný příběh a proto budeme krok za krokem budovat naši výkonnost prací na nastavení a technických detailech od prvního volného tréninku. Oba piloti znají okruh velice dobře a to by mohlo být pro naši výkonnost klíčové.“

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..