LOADING

Type to search

Další „sirotek“ z Audi LMP1 našel místo, Jarvis pojede za Bentley

radek 1 rokem ago
Share

Další pilot na konci sezony rozprášeného elitního týmu Audi ve WEC našel pro letošní rok angažmá. O pokračování kariéry Olivera Jarvise se postará koncern, bude závodit v továrním týmu M-Sport Bentley v Blancpain GT Series Endurance Cupu a v dvanáctihodinovce v australském Bathurstu.

V jednom z Continentalů GT3 se sejde s dalšími Brity Guyem Smithem a Stevenem Kanem. V rámci vytrvalostní části Blancpain GT Series posádku čeká pět závodů včetně červencové čtyřiadvacetihodinovky ve Spa a na začátku sezony únorový výlet do Austrálie.

V jinak nezměněném složení týmu Bentley 33letý jezdec nahradí Belgičana Wolfganga Reipa. Premiéru s novým vozem si odbude v Bathurstu.

„Když Audi odešlo, snažil jsem si zajistit slušné místo v jiném továrním týmu. Proto jsem rád, že jsme se s Bentley dohodli. Závodit za tento tým pro mě hodně znamená. Musím říct, že Bentley Speed 8, které vyhrálo v Le Mans 2003, je jedním z mých nejoblíbenějších závodních aut všech dob,“ řekl Jarvis Autosportu.

Podle šéfa sportovní divize Bentley Briana Gushe byl Jarvis jasnou volbou na místo Reipa, jemuž skončil roční kontakt. „Ollyho reputace je jednoznačná a má potenciál pro závodění v GT. Chce pracovat na své budoucnosti, takže doufejme, že se rodí počátek něčeho dlouhého a plodného.“

Jarvis se do světa gétéček vrací po třech letech, v roce 2013 už jako tovární pilot Audi v LMP1 odjel několik závodů Blancpain Endurance Series za Phoenix. Brit se netají tím, že má v této sezoně stále chuť závodit i ve WEC a v Le Mans.

Jarvisův příchod znamená menší rošádu u pro Endurance Cup. U svých krajanů Smitha a Kanea nahradil francouzského pilota Vincenta Abrila, jenž se bude letos střídat s Andy Souckem a Maximem Souletem. Pro Sprint Cup se na posádkách Kane – Abril a Soucek – Soulet nic nemění.

Foto: Audi MediaCenter

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *