LOADING

Type to search

Daniel Nagy pojede na Hungaroringu s Hyundai

dusanczo 10 měsíci ago
Share

Sezona šampionátu WTCR, která odstartovala během uplynulého víkendu v Marrakeši, bude pokračovat 28.-29. dubna, kdy se na maďarském okruhu Hungaroring uskuteční druhý podnik sezony. Během posledního dubnového víkendu se zde vedle stálých jezdců a týmů představí rovněž jeden závodník startující na divokou kartu.

Tím bude domácí pilot Daniel Nagy. Devatenáctiletý Maďar usedne před maďarským publikem do vozu Hyundai i30 N TCR, které při startu sezony v ulicích Marrakeše dominovaly. Vůz pro Nagyho připraví stáj M1RA, kterou vedou Dávid Bári spolu s jezdcem stáje BRC Norbertem Micheliszem.

„Je to jedinečná příležitost soutěžit se stejným vozem Hyundai i30 N TCR jako tři světoví šampioni a nejlepší jezdec na světě. Mnozí z nás vstoupili do motorsportu kvůli Norbiho kultu v Maďarsku, tudíž je to zvláštní pocit, že s ním budeme sdílet paddock, navíc se tak stane při našem domácím závodě. Tým od minulého roku neuvěřitelně zapracoval a jsem velmi hrdý na náš pokrok. Musím poděkovat našim sponzorům a přiznivcům, že máme šanci znovu soutěžit na vrcholu pyramidy závodů TCR,“ uvedl k plánovanému startu na Hungaroringu Dávid Bári.

Daniel Nagy se loni zúčastnil kompletní sezony WTCC, kde závodil pro tým Zengo Motorsport po boku Auréliena Panise. Během sezony se Nagyovi povedlo ukořistit pouze jeden bod a to díky 10. pozici v prvním závodě na italské Monze. Letos bude působit v šampionátu TCR Europe, který startuje 6. května na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet.

 

1 Comments

  1. Samo 11.4.2018

    Bože,naučte sa skloňovať.Nie Nagymu,ale Nagyovi se povedlo!!!Nagy=Naď.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *