LOADING

Type to search

David Beckmann přestupuje do Tridentu

janczo 8 měsíci ago
Share

Sezóna Davida Beckmanna se zatím nevyvíjí podle jeho představ. S týmem Jenzer Motorsport dokázal bodoval pouze dvakrát, a to konkrétně v úvodních závodech ve španělské Barceloně a rakouském Spielbergu. Nyní své působiště mění a slibuje si od toho velký přísun bodů a třeba také nějaké stupně vítězů.

Alessio Lorandi byl totiž svým týmem povýšen do F2 a na jeho původní místo byl nasazen právě David Beckmann.

Jen pro přiblížení, Lorandi bodoval v pěti z osmi odjetých závodů a jednou se postavil také na stupně vítězů.

Celá tato situace vznikla poté, co Santino Ferrucci v F2 na britském Silverstonu několikrát kolidoval se svým týmovým kolegou, nepoužíval rukavice a telefonoval za jízdy. Zároveň měl platit svému týmu za to, že může jezdit (respektive jeho sponzor), ovšem místo toho dělal problémy. Více informací k této kontroverzi najedete zde a více o přestupu Alessia Lorandiho do F2 najdete zase zde.

 

Alessio Lorandi byl svým týmem povýšen do F2

Jen tak pro zajímavost pro Davida Beckmanna to je druhý rok v řadě, co v průběhu sezóny změnil tým. Vloni se tak stalo v evropské F3, kdy sezónu začal u týmu Van Amersfoort Racing a dokončil v Motoparku.

„Jsem nadšený, že se můžu připojit k tak ambicióznímu a vášnivému týmu,“ řekl Beckmann.

„Myslím si, že pokud budeme tvrdě makat, můžeme zažít úspěšnou druhou polovinu letošní sezóny.“

Šéf týmu Giacomo Ricci k tomu ještě dodal: „David je jezdec nesmírné hodnoty a jsem rád, že se připojí k našemu týmu v šampionátu GP3.“

„Jsem si jistý, že se mu u nás podaří nalézt prostředí, které mu bude vyhovovat a dosáhne tak skvělých výsledků.“

David Beckmann přestupuje do velmi úspěšného týmu, který ve druhém závodě na britském Silverstonu kompletně ovládl stupně vítězů.

Jak už to, tak ale bývá, když někdo odejede, tak někdo musí přijít. V tomto případě se jedná o Němce Jannese Fittjeho, který do této doby působil v evropské Formuli Open. Vloni v tomto šampionátu obsadil celkové páté místo, ovšem letos se mu tolik nedařilo. Nyní má šanci na restart a už zítra bude moci ukázat, co v něm je.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *