LOADING

Type to search

De Vries bude v New Yorku rezervním jezdcem Audi

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Společně s Audi Sport Abt Schaeffler odjede do New Yorku také Nyck De Vries. Nizozemec bude během posledního podniku čtvrté sezony vykonávat roli rezervního jezdce týmu.

Během nadcházejícího víkendu se uskuteční závěrečný podnik čtvrté sezony Formule E. Poslední bitva sezony 2017/2018 se odehraje v new yorkském Brooklynu, kde jsou na programu dva závody. Součástí posledního závodního víkendu čtvrté sezony Formule E bude rovněž Nyck De Vries. Nizozemec se „za oceán“ vydá společně s týmem Audi, který jej nominoval jako rezervního jezdce. De Vries tak nahradí Nicka Müllera, který během stejného víkendu bude závodit v DTM na Zandvoortu.

„Audi a já jsme již chvíli v kontaktu. Oni znají mě a já znám je. Jsem za tuto příležitost vděčný. New York je dvojzávod a Audi stále má šanci na vítězství v šampionátu týmů. Bude to intenzivní, protože Techeetah má silnou jezdeckou sestavu. Ale stejně tak Audi. Bude to těsná bitva. Stále je to možné a chtějí si být jistí, že pokud se něco stane, budou mít někoho, kdo bude moci naskočit,“ uvedl Nizozemec.

Nizozemský závodník byl rovněž dotázán na možný přestup do Formule E v příští sezoně: „Kdo ví, jsme teprve v polovině sezony Formule 2, takže je trochu brzy. Ale určitě je se (ve Formuli E- pozn.red) na co dívat. Je to zajímavý šampionát, který se s příchodem mnoha výrobců rozvíjí velmi rychle. V současné chvíli se ale soustředím stále na Formuli 2 a na získávání co nejvíce bodů v každém závodním víkendu. Uvidíme, jak se věci v budoucnu vyvinou,“ vyjádřil se ohledně své budoucnosti člen juniorského programu McLarenu, který již má s Formulí E zkušenosti z lednového nováčkovského testu v Marrakeši.

Ve Formuli 2 patří De Vriesovi prozatím celkové sedmé místo, přičemž se mu již letos podařilo vystoupit také na nejvyšší stupeň vítězů, když triumfoval ve sprintu v Le Castellet. Kromě působení v tomto juniorském šampionátu ještě letos na 23letého pilota čeká WEC, kde počínaje závodem na Silverstonu nahradí v Racing Teamu Nederland závodícím v LMP2 svého velezkušeného krajana Jana Lammerse.

De Vries by se mohl v budoucnu představit také v DTM. Šéf Audi Motorsportu Dieter Gass totiž již loni prohlásil, že Nizozemce bude pozorovat jakožto potenciálního kandidáta na budoucí sestavu Audi v německém šampionátu cestovních vozů.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *