LOADING

Type to search

Di Grassi chce pomoci Brazílii k pořádání ePrix

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Lucas Di Grassi udělá vše, co bude moci, aby pomohl získat Brazílii místo v kalendáři Formuli E.

V sezoně 2017-2018 se měla v Brazílii uskutečnit historicky první ePrix. Dle původní podoby kalendáře měla Formule E zavítat do ulic Sao Paula. Do sedmého největšího města světa ale nakonec šampionát závodů elektrických formulí nezavítal, neboť závod byl nahrazen podnikem v uruguayském Punta Del Este, kam Formule E zavítala znovu po více než dvouleté pauze.

Jedním z největších podporovatelů závodu Formule E v Brazílii je šampion sezony 2016-2017 Lucas Di Grassi. Pilot stáje Audi Sport Abt Schäffler již dříve vyjádřil frustraci ze situace ohledně svého domácího závodu. Nyní se ujal slova znovu a prohlásil, že udělá, co bude moci, aby se ePrix mohla v jeho rodné zemi uskutečnit.

„Samozřejmě, že jsem frustrovaný. Pracuji ale na tom, aby se závod v Brazílii uskutečnil co nejdříve, zvláště nyní se třemi brazilskými jezdci a s příchodem Felipeho (Massy-pozn.red). Myslím, že bychom měli mít v Brazílii závod Formule E. Myslím si, že je to logické. Je zde trh, každýá to má rád, máme potenciál. Teď se pokusím pomoct, pokusím se pomoci, jak budu moci, aby se tady závod uskutečnil. Možná v páté sezoně, možná v šesté, sedmé, možná nikdy. Ale budu pracovat velmi tvrdě,“ přislíbil Di Grassi.

Stejný názor jako šampion třetí sezony má také Felipe Massa, který do Formule E vstoupí v páté sezoně jako jezdec stáje Venturi. „V Brazílii by měl být závod. Bohužel se v Brazílii nacházíme v nelehké situaci. Pro Brazilce, kteří závodí, pro důležitost této události v mnoha oblastech opravdu doufám, že budeme v Brazílii brzy závodit před našimi lidmi. Opravdu doufám, mohl by to být velký úspěch, kdybychom měli v Brazílii tento závod,“ uvedl vicemistr světa Formule 1 z roku 2008.

V kalendáři pro sezonu 2018-2019 stále zbývá ještě jedno volné místo a to pro termín 26. ledna 2019. Podle Motorsport.com je ale nepravděpodobné, že by volba nakonec padla na Brazílii. Favoritem na pořádání závodu během poslední lednové soboty nadcházejícího roku má údajně být jiná jihoamerická destinace a to chilské Santiago, do kterého série poprvé zavítala v letošním roce.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *