LOADING

Type to search

Di Resta absolvuje s United Autosports letošní Le Mans i celou příští sezónu

redlczo 3 měsíci ago
Share

Stáj United Autosports pokračuje v hledání kvalitních jezdců pro svůj vstup do šampionátu FIA WEC od příští sezóny. Nejnovějším úlovkem je Paul di Resta, který s týmem podepsal na celou sezónu 2019/20. Bývalý pilot Formule 1 se ovšem představí už letos v Le Mans.

Di Resta opět utvoří posádku s Filipem Albuquerquem a Philem Hansonem a zopakují si tak loňský závod, kdy ve stejném složení nastoupili za United Autosports ve třídě LMP2 s vozem Ligier JS P217 Gibson. Odjeli celkem 288 kol, ale nakonec odstoupili.

Skotský závodník s týmem však spolupracoval i v dalších závodech a absolvoval s nimi hned tři závody v zámořské sérii IMSA. Přes zimu se pak k týmu připojil i Hanson a společně ovládli asijskou sérii Le Mans, čímž týmu získali automatickou pozvánku do letošního Le Mans.

Není pak překvapením, že se u United Autosports rozhodli dát této trojici šanci také při své premiéře v kompletním šampionátu FIA WEC.

„Mám velkou radost, že mohu pokračovat s United Autosports v rámci Le Mans a také celého FIA WEC šampionátu. Myslím, že poté, co jsme v Philem získali pro tým v asijské sérii Le Mans první titul LMP2, tak dalším logickým krokem je právě vstup do samotného mistrovství světa,“ řekl di Resta.

„Je dobře, že jezdecké složení zůstává stejné, a to včetně Filipeho. Je to rozhodně výzva, na kterou se těším. Nemáme na přípravu mnoho času, ale věřím, že United je schopné to zvládnout,“ dodal.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *