LOADING

Type to search

Di Resta nevylučuje setrvání v DTM, zajímá jej i Formule E

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Paul Di Resta prohlásil, že i přes odchod Mercedesu nevylučuje pokračování v DTM. Brit ale také pokukuje po Formuli E.

Odchod Mercedesu z DTM na konci letošní sezony nutí šestici jeho jezdců uvažovat o své závodnické budoucnosti. Součástí této šestky je také šampion německé série z roku 2010 Paul Di Resta. Brit, kterému v průběžném pořadí letošní sezony zatím patří druhá příčka, nastínil, jaký by mohl být další směr jeho kariéry.

Di Resta by i přes konec „stříbrných šípů“ mohl i nadále závodit v DTM. Bývalý pilot Formule 1 si dle vlastních slov dokáže představit svůj přestup k Audi nebo BMW. Existuje ale také možnost, že by se Di Resta mohl připojit také k Formuli E. 32letý jezdec totiž vede jednání s týmem HWA, který v páté sezoně vstoupí do elektrického šampionátu jako předskokan Mercedesu a díky jeho příchodu se startovní listina rozroste v páté sezoně na 11 stájí. Zkušenost s Formulí E již Brit získal v lednu v Marrakeši, když se v barvách Jaguaru zúčastnil nováčkovských testů.

„Lidé mi říkají, toto je tvůj poslední rok v DTM. A já říkám, není, toto je poslední rok Mercedesu v DTM. Musíte přemýšlet o svém živobytí. Jsem zainteresován v projektu ve Formuli E, hovoříme o tom, pravděpodobně jako všichni ostatní jezdci (jezdci Mercedesu-pozn.red.), ale je pro mě velkou věcí ujistit se, že budu závodit [v něčem] konkurenceschopném. Dlouhou dobu jsem byl součástí této rodiny, ale zůstává ve mně spousta života k vytvoření nového vztahu a myslím, že i Mercedes je k tomu otevřený,“ uvedl ke své budoucnosti Di Resta.

Kromě DTM letos Di Resta nastoupil také ve vytrvalostních závodech, když se v barvách stáje United Autosport zúčastnil třech závodů americké série WeatherTech SportsCar Championship, mezi něž patřila také čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně. Vedle toho se zúčastnil také nejslavnějšího vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Na vytrvalostní závodění by Di Resta nechtěl zanevřít ani v příštíám roce a bude-li to možné, rád by absolvoval více závodů.

 

 

 

 

1 Comments

  1. Radek 1.8.2018

    No, není to lehké pro všechny piloty Mercedesu v DTM a to mne zneklidňuje.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *