LOADING

Type to search

Do druhého závodu vyrazí z pole position Glock

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Kvalifikaci na druhý závod na Hockenheimringu zvládl nejlépe Timo Glock. Druhou příčku obsadil René Rast a třetím časem překvapil Joel Eriksson.

Druhá kvalifikace na Hockenheimringu patřila Timu Glockovi. Pilot BMW, který si odnesl ze včerejšího úvodního závodu sezony „bronz“, si připsal čas 1:32,379.

Zatímco sobota se pro Audi nevyvíjela příliš dobře a „čtyři spojené kruhy“ ztrácely na Mercedes i BMW, neděle začala pro automobilku z Ingolstadtu mnohem příznivěji, neboť jeden z jejích vozů se dokázal pro druhý závod kvalifikovat do první řady. Za volantem tohoto vozu seděl René Rast. Loňský šampion zaznamenal čas 1:32,587 a za Glockem zaostal o dvě desetiny.

Největším překvapením druhé kvalifikace bylo třetí místo. Na něm se totiž umístil švédský nováček Joel Eriksson. Loňskému vicemistrovi evropské Formule 3 chybělo navíc pouhých 26 tisícin sekundy, aby pokořil Reného Rasta a postavil se spolu s Timo Glockem do první řady. Erikssonovo maximum mělo hodnotu 1:32,613.

Čtvrtý nejrychlejší čas druhé kvalifikace zajel Edoardo Mortara, který zopakoval umístění ze včerejšího závodu a byl nejrychlejším z pilotů Mercedesu. Jeho čas měl hodnotu 1:32,623 a jeho ztráta na Erikssona činila pouhých 10 tisícin sekundy.

Z páté příčky odstartuje do druhého závodu včera druhý Lucas Auer. Šestý čas zajel Paul Di Resta, sedmý Daniel Juncadella, osmý Marco Wittmann, devátý Mike Rockenfeller a do nejrychlejší desítky se vešel také vítěz prvního závodu Gary Paffett. Britova cesta za vítězstvím dnes tedy bude o něco komplikovanější než včera.

Z jedenáctého místa vyrazí do závodu Pascal Wehrlein, z dvanáctého Loic Duval, ze třináctého Augusto Farfus, čtrnáctou pozici zaujme Bruno Spengler, patnáctou Robin Frijns, šestnáctou Nico Müller, sedmnáctou Jamie Green, osmnáctou Philipp Eng a se ztrátou téměř jedné vteřiny skončil na poslední příčce Mattias Ekström. Šampion z let 2004 a 2007 si tak svůj rozlučkový víkend s DTM jistě představoval jinak.

Druhý závod odstartuje na Hockenheimringu ve 13:30.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *