LOADING

Type to search

Domácí závod pro RTR Projects na výbornou!

Share

Až z říše snů dopadl výsledkově domácí závod pro brněnský tým RTR Projects. Ve druhém podniku pohárového X-BOW Battle získal Jan Krabec dvě vítězství ve sprintových závodech a společně se Sergejem Pavlovcem vybojoval také vítěznou trofej v rámci vytrvalostního závodu.

Na programu byly v pátek a sobotu dva sprintové závody a hodinová vytrvalost. Český tým nasadil na Masarykově okruhu dva speciály KTM X-BOW GT4 s jezdeckou sestavou Jan Krabec a Sergej Pavlovec. Pro prvně jmenovaného to byla navíc premiéra v tomto voze v rámci krátkých závodů. Po startu první jízdy, která se neobešla bez kolizí, byl na chvost startovního pole nezaviněně odsunut Sergej Pavlovec. Z posledního místa dotáhl své snažení na čtvrté místo v rámci kategorie GT4. Naopak se velmi dařilo Janu Krabcovi, který vyhrál absolutně. To samé dokázal zopakovat také ve druhé jízdě.

„Mám obrovskou radost! Byl to pro mne první sprint v GT4 vůbec, takže výsledky jsou hodně nad plán. Přestože trať po zimě není v nejlepší kondici, dokázali jsme s inženýrem a mechaniky nastavit auto skvěle. V prvním závodě se mi podařilo vyhnout strkanicím a pak předjet tři otevřená auta, abych si udělal odstup od dotahujícího druhého jezdce v GT4. Nebyl jsem ale moc spokojený se startem, takže jsem se na něj soustředil ve druhém sprintu, což se podařilo, startoval jsem celkové druhý a závod jsem dojel na prvním místě od první zatáčky do konce. V Endurance jsme se Sergejem měli smůlu v kvalifikaci, ale dokázali jsme se slušně probojovat dopředu a posunout se jak v celkovém pořadí, tak vyhrát ve třídě GT4. Moc děkuji celém týmu za podporu,“ zářil po víkendu Jan Krabec.

Nejlepší vzpomínky nemá na první jízdu Sergej Pavlovec, ale už ve druhé si dojel pro třetí místo. Navíc společně s týmovým kolegou dokázal vyhrát hodinový Endurance. „Jsem neskutečně rád, jak se Honzovi povedl jeho debut v GT4! Jemu se během celého závodního víkend dařilo o chlup víc než mně, ale naprosto si to zasloužil! Mně trochu scházelo závodnické štěstí: v prvním sprintu jsem musel kvůli spinu soupeře úplně zastavit v první zatáčce a znovu začít zezadu, v kvalifikaci do druhého závodu mi race control bezdůvodně škrtnul nejrychlejší kolo a musel jsem startovat z 5. místa. I tak jsem si ale celý závodní víkend skvělé užil, a děkuji celému týmu za bezvadnou práci!“ uvedl Sergej Pavlovec.

Jinak než pozitivně, nemohl hodnotit brněnský víkend také majitel týmu Tomáš Miniberger: „Jako vždy to byla skvělá a sehraná práce týmu, tedy mechaniků a jezdců, kteří předvedli skvělé výkony. Naším cílem je šampionát ADAC GT4 Germany v roce 2020. Proto se letos účastníme vybraných závodů XBB a 24H Series a zaměřujeme se na přípravu. Dalším podnikem bude právě dvanáctihodinovka, která se pojede tady v Brně. Nasadíme hned dva vozy a moc se těšíme na opětovné setkání s našimi fanoušky.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..