LOADING

Type to search

Doubek zakončil sezonu dvanáctým místem a odstoupením

Share

Martin Doubek se s letošní sezonou NASCAR Whelen Euro Series rozloučil 12. místem, které na Zolderu obsadil v nedělním závodě Elite 2.

Sobota přinesla Martinu Doubkovi na Zolderu důvod k radosti. Závod třídy Elite 1 sice skončil pro pilota stáje Hendriks Motorsport předčasně, když odstoupil na následky postartovní kolize, v Elite 2 to již ale bylo o něčem jiném. Martin totiž proťal cílovou pásku jako třetí a podruhé v sezoně si tak mohl zastříkat šampaňským.

V nedělních závodech, do kterých v obou případech promluvil déšť a v Elite 2 i Elite 1 jsme mohli být svědky startu za zpomalovacím vozem, již se ale český závodník bohužel tak úspěšný jako v sobotu nebyl.

V Elite 2 se totiž musel po bronzové příčce v prvním závodě tentokrát smířit s umístěním mimo nejlepší desítku. Po startu ze sedmé pozice se totiž během závodu propadl ještě o dalších pět a cílem nakonec projel jako 12.

Lépe v Doubkově podání navíc nedopadlo ani klání Elite 1. Šachovnicový praporek totiž stejně jako o den dříve v této kategorii znovu nespatřil. Jeho účinkování se nachýlilo ke konci již v úvodních kolech za safety carem, kdy ho vyřadily technické problémy.

V Elite 1 si pro vítězství dojel Stienes Longin před druhým Alonem Dayem a třetím Marcem Goossensem. Největší pozornost však byla po skončení nedělního závodu směřována na Doubkova stájového kolegu Lorise Hezemanse. Nizozemec sice projel cílem až jako šestý, byl to ale on, kdo se mohl radovat z titulu.

kompletní výsledky prvního závodu

Šampionem třídy Elite 2 se stal zase Lasse Soerensen, který své celkové prvenství potvrdil v nedělním závodě vítězstvím. Jeho největší rival v bitvě o titul Giorgio Maggi se musel spokojit se druhou pozicí jak v cíli nedělního závodu, tak v šampionátu. Na třetím místě dojel Alessandro Brigatti.