LOADING

Type to search

Druhá kvalifikace vynesla premiérovou pole position pro Juncadellu

dusanczo 8 měsíci ago
Share

V nedělní kvalifikaci překvapil nejrychlejším časem Daniel Juncadella. Druhou příčku obsadil Gary Paffett a na třetím místě skončil Lucas Auer. Mercedes obsadil kompletní první pětici. Stejně jako včera došlo k vyvěšení červených vlajek.

V sobotním závodě se Mercedesu podařilo triumfovat zásluhou Edoarda Mortary. Velmi slušnou šanci zopakovat podobný výsledek a přidat do sbírky další triumf budou mít „stříbrné šípy“ také v dnešním závodě. V kvalifikaci na druhé víkendové klání se totiž stuttgartské automobilce povedlo kompletně obsadit první pětku. Nejrychlejší čas zajel Daniel Juncadella, jehož maximum mělo hodnotu 0:47, 705. Pro Španěla půjde v DTM o vůbec první start z pole position.

Do první řady doprovodí Juncadellu Gary Paffett. Brit, který se včera díky druhé příčce posunul zpět do vedení v šampionátu, zajel čas 0:47, 739 a skončil na druhém místě.

Druhou řadu startovního roštu otevírá Lucas Auer. Rakušan si připsal čas v hodnotě 0:47, 834 a do druhého závodu víkendu vyrazí ze třetí příčky.

Po jeho boku bude ve druhé řadě stát Paul Di Resta. Šampion z roku 2010 zajel čas 0:47, 882 a skončil na čtvrtém místě. Posledním pilotem Mercedesu, který se vešel do nejlepší pětice, byl včerejší vítěz Edoardo Mortara. Švýcar zajel čas 0:47, 886.

Nejrychlejším pilotem mimo „stříbrné šípy“ byl Bruno Spengler. Kanaďan obsadil s časem 0:47, 926 šesté místo. Sedmý skončil Marco Wittmann (0:47, 932), osmý Joel Eriksson (0:47, 939), devátý Timo Glock (0:47, 963) a nejlepší desítku uzavřel Philipp Eng (0:47, 997).

Do nejlepší desítky se nedostal ani jeden vůz Audi. Ingolstadtské automobilce svitla naděje ve třetím volném tréninku, v němž Mike Rockenfeller zajel nejrychlejší čas. V kvalifikaci ale přišel návrat do starých kolejí. Stejně jako ve včerejší kkvalifikaci byl nejlepším pilotem Audi Nico Müller, který skončil 11.

Obhájce titulu René Rast zajel ve druhé kvalifikaci čas 0:48, 235, který mu pro startovní rošt druhého závodu víkendu zajistil 13. příčku.

Také v neděli pokračuje trápení Pascala Wehrleina. Němec, který včera již potřetí v řadě nebodoval, byl ve druhé kvalifikaci dokonce nejpomalejší ze všech a odstartuje z 18. místa.

kompletní výsledky druhé kvalifikace

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *