LOADING

Type to search

Druhou kvalifikaci ovládl Lucas Auer

dusanczo 8 měsíci ago
Share

V kvalifikaci na nedělní závod DTM na Hungaroringu zajel nejrychlejší čas Lucas Auer. Na druhé pozici skončil Pascal Wehrlein a třetí místo obsadil Paul Di Resta.

Sobota patřila na Hungaroringu Mercedesu, který zásluhou Paula Di Resta zvítězil jak v kvalifikaci, tak v závodě. Také do nedělního programu vstoupily „stříbrné šípy“ vynikajícím způsobem, když v kvalifikaci kompletně obsadili nejlepší pětici.

Nejrychlejší čas druhé kvalifikace zaznamenal Lucas Auer. Rakušanovo maximum mělo hodnotu 1:36, 717 a již podruhé vyrazí letos do závodu z první příčky. Celkově se jedná o jeho osmou pole position v DTM.

Spolu s Auerem se do první řady postaví Pascal Wehrlein. Němec se svým časem 1:36, 780 ztratil na Auera 63 tisícin a závod dnes zahájí ze druhé pozice. Wehrlein tak bude mít dobrou příležitost spravit si chuť poté, co včera obsadil pouze nebodované 13. místo.

Vítěz včerejšího závodu Paul Di Resta zajel v dnešní kvalifikaci čas v hodnotě 1:36, 977 a do šestého závodu letošní sezony tak vyrazí ze třetí pozice.

Jezdci Mercedesu se umístili také na čtvrtém, respektive pátém místě. Čtvrtou příčku po boku Paula Di Resty si zajistil Edoardo Mortara (1:37, 016) a pátý nejrychlejší čas si připsal lídr šampionátu Gary Paffett (1:37, 025).

Nejlepším pilotem ze „zbytku světa“ byl ve druhé kvalifiakci René Rast. Úřadující šampion zajel čas 1:37, 046 a odstartuje ze šestého místa.

Na sedmé příčce se s časem 1:37, 058 umístil Daniel Juncadella. Spolu se Španělem se postaví od čtvrté řady Timo Glock. Německý pilot se včera poprvé umístil mimo body, když skončil na 14. příčce a ztratil vedení v šampionátu. Do dnešního dne ale vstoupil o něco lépe, když v kvalifikaci zajel osmý nejrychlejší čas v hodnotě 1:37, 105 a byl jediným pilotem BMW figurujícím v nejlepší desítce.

V elitní desítce se umístili také devátý Nico Müller( 1:37, 219) a desátý Jamie Green. Brit zaznamenal čas 1:37, 259.

Jako nepovedenou bude druhou kvalifikaci hodnotit šampion sezony 2012 Bruno Spengler. Kanaďanův čas 1:37, 750 totiž nestačil ani na jednoho z ostatních 17 soupeřů a do druhého závodu vyrazí z poslední 18. příčky.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *