LOADING

Type to search

Druhou kvalifikaci vyhrál Bjork, Homola vyrazí do druhé jízdy jako třetí

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Ve druhé kvalifikaci zajel nejrychlejší čas Thed Bjork. Švéda doplnila v první trojici dvojice BRC Racing Teamu Norbert Michelisz a Gabriele Tarquini. Výborný osmý čas zajel Maťo Homola.

Druhá kvalifikace ve Vila Realu patřila Thed Bjorkovi. Druhý pilot stáje Yvana Mullera se s časem 1:59, 824 jako jediný dostal pod hranici dvou minut a zajistil si tak pro třetí závod víkendu pole position.

Spolu se Švédem bude do třetí jízdy startovat z první řady Norbert Michelisz. Maďar, který si během včerejší postartovní havárie poranil ruku, zajel čas 2:00, 164 a skončil druhý.

Do první trojice se vešel také Micheliszův stájový kolega Gabriele Tarquini. Nejrychlejší kolo italského matadora mělo hodnotu 2:00, 319.

Po výborné třetí příčky ze včerejšího závodu se Pepemu Oriolovi dařilo také ve druhých kvalifikačních bojích, když skončil s časem 2:00, 426 čtvrtý.

Nejpomalejším pilotem rozhodující třetí části kvalifikace byl Yann Ehrlacher. Francouz, který po svém včerejším výpadku ztratil vedení v šampionátu, zajel čas 2:01, 266.

Šestou příčku obsadil Aurelien Panis (2:00, 627), sedmou Jean-Karl Vernay (2:00, 636), výborný osmý čas zaznamenal Maťo Homola (2:00, 637) a pro start druhého závodu si tak zajistil slibnou třetí příčku, devátý skončil vítěz včerejšího závodu Yvan Muller (2:01, 011) a desátou pozici obsadil Gordon Shedden (2:01, 114), jemuž bude na startu třetího závodu patřit pole position.

Těžká práce dnes nečeká Estebana Guerrieriho. Argentinec, který ve včerejším závodě dojel na druhém místě, skončil již v první části kvalifikace a obsadil až 19. příčku.

Po včerejší havárii skončil závodní víkend hned pro trojici pilotů. Jsou jimi jezdci stáje Sébastien Loeb Racing Rob Huff a Mehdi Bennani a také James Thompson. Vozy této trojky včera utrpěly příliš vážná poškození , které jejich mechanici nestihli pro dnešní den opravit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *